ЮНІ ТУРИСТИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ ПІДКОРИЛИ НЕЗВИЧАЙНИЙ МАРШРУТ - «ВІДКРИВАЙ ЄВРОПУ ПОРУЧ!»

18.05.2019 року на фотоекспедицію в с. Залізняк Верхньосироватської ОТГ вирушила група активних читачів-дослідників із Верхньої Сироватки та Сум.

«Пілігрими» (так ці відчайдухи себе назвали в момент прибуття до стартової точки) здивували своєю допитливістю, терплячістю та витривалістю, адже піший шлях сумарно склав відстань  більше 9 кілометрів. Підкорення маршруту було приурочено Дню Європи, який святкується 18 травня 2019 року.

Мотивацією до організації фотоекспедиції було гасло: "Відкривай Європу поруч!". Адже місця маршруту були обрані не випадково – команда вирушила до місця діяльності «Попівської академії», до поховання просвітника, архітектора, перекладача – Олександра Паліцина. (мапа, якою користувалися учасники, була розроблена за ініціативи Сумської районної державної адміністрації та опублікована у туристичному довіднику «Попівська академія Олександра Паліцина»).

Похід також був своєрідним фотополюванням за пам’ятками природи:
шукали «Дерева Паліцина», до яких входять зелені старожили: дуб черещатий та липа на території садиби Кондратьєва, (пізніше – Золотницького), велетенська сосна на могилі дружини Паліцина, квітучий каштан на території колишнього будинку (до сьогодні не зберігся), де мешкав просвітник-земляк.

Діти дорогою зустріли справжніх господарів цих історичних земель – медянку вужеподібну, косулю та лиса. Організованість учасників та їх  поважне ставлення до природи принесло лише позитивні емоції, і незаплановних пригод в експедиції не трапилося.

Отож діти, які взяли участь у цій серйозній справі, змогли відчути себе і першовідкривачами, і репортерами, і туристами. Сміливці торкнулися таємниць чарівного села Залізняк, пишних земель, котрі особливою красою нагородила сама природа, і які передавалися із покоління в покоління лише визначним діячам, військовим та просвітникам…

Зараз історичне панське село – тихий оазис для новоприбулих сімей та дороге душі місце для корінних мешканців. А молоде покоління, яке в травневий вихідний долучилося до активностей навколо його історії – це гордість всієї громади, сильні пагони, які принесуть Залізняку туристичну хвилю популярності та закладуть камінь поваги до неймовірної історії села, що може стати його брендом в майбутньому.

Варто зазначити, що спільне фото учасників стане  також ілюстрацією до грантової заявки у конкурсі "Неймовірні села-2019", учасником якого за ініціативи бібліотек громади стане с.Залізняк!

Організатор заходу - КЗ «Публічна бібліотека Верхньосироватської сільської ради».