ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Сектором молоді та спорту Сумської районної державної адміністрації 30 листопада 2017 року було проведено засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Розглядалися такі питання:

1. Про зміни складу координаційної ради.

2. Робота бібліотечних закладів Сумського району з національно-патріотичного виховання.

Зусилля бібліотекарів Сумського району спрямовані на утвердження в державі патріотизму, посилення моральної складової в загальній системі формування національної гідності, готовності відстоювати інтереси держави, поглиблення знань про державну символіку і т.д.

І для цього у нас є невичерпне джерело знань – книги, періодичні видання та доступ до мережі Інтернет, що допомагають багатоаспектно, найдосконаліше і різнобічно розкрити цю тему. Бібліотеки, як накопичувачі історичної пам’яті,  виступають провідниками між поколіннями, передаючи знання і традиції за допомогою заходів.

Згуртувати молодь навколо ідеї патріотизму допомагають клуби за інтересами історичного та національно–патріотичного спрямування, які діють в бібліотеках району:

- в комунальному закладі Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека діє молодіжний клуб «Лицарі сонця»;

- в Садівській сільській бібліотеці - молодіжний клуб «Вітязь»;

- в Низівській селищній бібліотеці - клуб «Краєзнавець»;

- в В-Сироватській сільській бібліотеці – клуб  «Історія жива і неповторна»;

- в Косівщинській сільській бібліотеці молодіжний клуб «Краєзнавець»;

- в Кияницькій сільській бібліотеці – клуб «Покоління»;

- в Юнаківській сільській бібліотеці – клуб «Звитяга»;

- в Басівській сільській бібліотеці – клуб «Пошук».

Для цієї групи користувачів проводяться історичні уроки, пізнавальні бесіди, години мужності, історико – патріотичні панорами: «Я українець і цим пишаюсь» (Садівській бібліотеці), «Біль мого серця Крути» (Юнаківській бібліотеці), «Славетне козацтво в художній літературі» (КЗСРР – Сумська районна бібліотека) та інші.

3. Про реалізацію освітньо-культурологічної програми «Перлини малої Батьківщини».

4. Роль фізичної культури в національно-патріотичному вихованні молоді.

5. Обговорення питань порядку денного, напрацювання рішень.

Сектором молоді та спорту Сумської районної державної адміністрації приділяється значна увага питанню національно-патріотичного виховання молоді. У квітні 2017 року в с. Сад проведений I- й етап районної спартакіади серед допризовної молоді з військово-прикладного багатоборства (біг 100м, стрільба з пневматичної гвинтівки, підтягування на жердині, метання гранати), в яких взяли участь 84 спортсмени з 21 навчального закладу району. Запрошений на захід учасник АТО Мірошниченко Сергій з села Яструбине, який мав бесіду з учасниками змагань. Збірна команда району на обласних змаганнях серед міст і районів  зайняла 3 загальнокомандне місце.

Щорічно у селі Сад проводиться відкрита першість Сумського району з легкоатлетичного кросу та спортивної ходьби, присвячені пам’яті заслуженого тренера України з легкої атлетики, заслуженого працівника фізичної культури України Володимира Синявіна. У травні цього року в змаганнях взяли участь 192 учасники різних вікових груп Сумського району та області

Спілкування підростаючого покоління з видатними людьми району, області, України  виховує патріотизм, порядність, чесність, силу волі та надихає на досягнення кращих творчих та спортивних результатів, допомагає сформувати майбутню всебічно розвинену особистість.