ТРАГІЧНІ РОКОВИНИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС: ВЖЕ 28-МІ

Страшна катастрофа, яка сталася 26 квітня 1986 року, сколихнула весь світ і розділила наше життя на до і після трагедії в Чорнобилі. Ціною власних сил оплачено збереження та відродження станції. Сотні українців залишили своє здоров’я там – в Чорнобилі.

В Сумському районі за даними Єдиного державного реєстру на початок 2014 року обліковується 592 громадянина, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС,  з них:

- 1 категорії 36 чол.,

- 2 категорії 148 чол.(102 ліквідатори та 46 переселенців);

- 3 категорії 229 чол.;

- дітей 175 чол.;

- дітей-інвалідів (інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС) – 1 чол.;

- дружин померлих чорнобильців смерть яких пов’язана з аварією                      на ЧАЕС – 3 чол.

Органи соціального захисту населення опікуються  державними програмами, спрямованими на забезпечення соціальних гарантій чорнобильців, передбачені Законом України „Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Проводяться виплати та компенсації:

1.  Сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей;

2.  На продукти харчування дітям, що знаходяться на утриманні батьків;

3. Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян;

4.  Обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до  1999 року;

5. Доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки;

6.  Компенсація за шкоду заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

7. Оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (пільгове перевезення дітей до місць відпочинку).

З початку року компенсаційними виплатами охоплено 184 чоловіки з числа дорослого населення та 78 чоловік дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 170,2 тис. грн. та погашена заборгованість за 2013 рік на загальну суму 43,7 тис. грн.

На медичне обслуговування громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 2014 році обласним бюджетом заплановано залучити 80,6 тис. грн.

За програмою „Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на безплатне забезпечення медикаменти за пільговими рецептами громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС затверджено 68,6 тис. грн.; зубопротезування – 12,0 тис. грн., з яких вже використано на звітну дату 11,5 тис. грн. та 3,7 тис. грн.. відповідно.

Фахівці району докладають максимум знань та зусиль для підтримки тих, хто віддав своє здоров’я на захист майбутніх поколінь і наш обов’язок схилити голови перед цими людьми, які ціною свого життя приборкували стихію.

Питання підтримки осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС постійно розглядаються на засіданнях консультативної ради, яки з початку року у районі проведено 3 та додатково розглянуто з нагоди 28-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС 16.04.14 на засіданні „круглого столу” із залученням представників громадських організацій та відповідальних служб району.