ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ НАЛЕЖНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Такою стала тема єдиного інформаційного дня у Сумському районі.

Держава працює над посиленням соціальної підтримки ветеранів та інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших держав, осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, зазначила заступник голови райдержадміністрації Наталія Нітченко.

За її словами, для цих категорій населення прийнято ряд програм, які сприяють їх соціальному захисту, поліпшенню  стану здоров'я, надання пільг та  різних видів соціальних послуг. 

На території району обліковується 13,9 тис. осіб пільгових категорій ( в тому числі 2,7 тис.осіб ветеранів війни), які відповідно до норм чинного законодавства використовують право на передбачені пільги та соціальні гарантії.

З початку 2014 року нараховано за житлово-комунальні послуги 9,5 тис.чол. на суму 3161,66 тис.грн. (в т.ч. інвалідам ВВВ на суму 225,0 тис.грн.), послуги проїзду на суму 149,7 тис.грн. (в т.ч. інваліди ВВВ – на суму 0,01 тис.грн.), послуги зв’язку (абонплата) 862 осіб на суму 22,3 тис.грн., встановлено телефонів 3 особам на суму 0,2 тис.грн..

«На разі  проводиться організаційна робота спрямована на виплату щорічної одноразової допомоги до Дня Перемоги. Цими заходами буде охоплено 2,7 тис.чол. з числа ветеранів війни. Видатки державного бюджету на вказані цілі складатимуть 1015,7 тис.грн.», - поінформувала посадовець.

У поточному році у межах кошторисних призначень планується провести капітальний ремонт житлового будинку 1 інваліду війни на суму 16,2 тис.грн.

Компенсаційні виплати на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів проведені 66 чол.  інвалідам на загальну суму 8,1 тис.грн. Компенсації виплачені у терміни

У 2014 році   оздоровлено 4 чол., в тому числі 3 чол. з інвалідністю та 1 чол. ветеран війни за безоплатними путівками.  

Говорячи про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Наталія Нітченко зазначила, що  станом на 24.04.2014 року нараховано компенсаційних виплат  на загальну суму 170,2 тис. грн. та погашена заборгованість за 2013 рік на загальну суму 43,7 тис. грн. На медичне обслуговування громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 2014 році обласним бюджетом заплановано 80,6 тис. грн.

 «Сьогодні в районі налагоджена робота, спрямована на вирішення конкретних проблем ветеранів Великої Вітчизняної війни та інших найуразливіших верств населення. Тому цей напрямок залишається найголовнішим для влади, оскільки люди повинні відчувати піклування з боку держави», - підкреслила Наталія Нітченко.