НАТАЛІЯ НІТЧЕНКО: «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГАЛЬНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ Є ПРІОРИТЕТНИМ ЗАВДАННЯМ ВЛАДИ»

На цьому наголосила заступник голови райдержадміністрації Наталія Нітченко у ході засідання районної комісії з питань зайнятості населення.

«Забезпечення легальної зайнятості населення та недопущення використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин ввійшли до заходів районної Програми зайнятості населення. Тому створення робочих місць,  детінізація трудових відносин та заробітної плати є пріоритетними завданнями влади для забезпечення  підвищення рівня життя населення», - підкреслила Наталія Нітченко.

За її словами, дотримання роботодавцями трудового законодавства України з обов’язковою виплатою заробітної плати найманим працівникам та перерахуванням податку в бюджет є надзвичайно важливим питання, за порушення якого передбачена відповідальність. Для цього районною комісією  проводиться відповідна робота щодо усунення виявлених порушень шляхом укладання трудових договорів чи реєстрації підприємницької діяльності

У I кварталі 2014 року районною комісією з питань зайнятості населення обстежено 48 суб’єктів господарської діяльності щододотримання чинного законодавства про соціально-трудові відносини в частині укладання трудових договорів з найманими працівниками. У результаті обстежень встановлено, що без оформлення трудових відносин працювало 11 найманих працівників у 9 суб’єктів господарської діяльності. Трудові договори укладено з 9 найманими працівниками. По іншим суб’єктам господарської діяльності, в яких були виявлені факти неоформленої найманої праці, направлено листи до територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області та до прокуратури Сумського району з проханням провести перевірку.

За даними Сумського районного центру зайнятості у Сумському районі в січні - березні 2014 року зареєстровано 116 робочих місць для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців, знято з реєстрації 93 робочих місця. За цей же період у районі зареєструвалося 37 фізичних осіб-підприємців та 31 фізична осіба-підприємець припинила діяльність.