ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

У Сумському районі під головуванням заступника голови Сумської районної державної адміністрації Нітченко Н.І. відбулося засідання консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На розгляд консультативної ради було винесено питання стосовно виконання заходів пов’язаних з підтримкою осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС за І квартал 2014 року.

Нітченко Н.І. підкреслила необхідність постійної різнобічної підтримки громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи та запропонувала розпочати обговорення проведеної за звітний період роботи з питань соціального захисту та підтримки чорнобильського контингенту.

З порядку денного проінформували Білоус Ю.В – завідувач сектору з питань постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи управління соціального захисту населення; Метенко С.Ю.головнийлікар Комунального закладу Сумської районної ради Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Кількість громадян з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС становить 591 чоловік:1 категорія -  36 чол.; 2 категорія  - 149 чол.; 3 категорія – 225 чол.; діти – 176 чол.; діти-інваліди – 1 чол.; дружини померлих – 4 чол.

Управлінням соціального захисту населення своєчасно призначаються та проводяться компенсаційні виплати громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Відповідно до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” нараховано компенсаційних виплат за І квартал 2014 року на загальну суму 127,1 тис. грн. та погашена заборгованість за 2013 рік на загальну суму 43,7 тис. грн.

На медичне обслуговування громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 2014 році обласним бюджетом заплановано 80,6 тис. грн. Відпуск медикаментів за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС жителям Сумського району здійснює КП Сумської обласної ради „Аптека № 178”; зубопротезування - Сумська центральна районна клінічна лікарня. За програмою „Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на безплатне забезпечення медикаменти за пільговими рецептами громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС планується   68,6 тис. грн.; зубопротезування – 12 тис. грн. На медичне обслуговування громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС на І квартал 2014 року обласним бюджетом затверджено суму  21,7 тис. грн. Сума наданих пільг за надані безкоштовні медикаменти по пільговим рецептам громадянам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС на 01.04.2014р. складає 11,6 грн. Пільгою скористався 31 чол. Відшкодування проведено в обсязі 11,6 грн., заборгованість на звітну дату відсутня. Зубопротезування проведено 1 особі на суму 0,4 грн. Відшкодування проведено в повному обсязі,  заборгованість відсутня.

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Сумському районі перебуває 174 пенсіонери, які мають статус постраждалих 1,2,3 категорій внаслідок Чорнобильської катастрофи. З метою підвищення рівня соціального захисту зазначеної категорії громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” встановлено (в % - від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) збільшення мінімальних розмірів пенсій для інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС (1 категорія), розмірів додаткової пенсії, особам віднесеним до 2,3,4 категорії та мінімальної пенсійної виплати інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Після обговорення інформації та питань сьогодення були прийняті відповідні рішення, які будуть виконуватися службами району в робочому порядку, в межах повноважень та норм чинного законодавства.