УВАГА НАВЧАННЯ!!! З 4 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ РОЗПОЧНУТЬСЯ ДВА ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПРОЄКТИ З НАВЧАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ АТО/ООС ЗА ОБРАНИМИ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ

3а інформацією Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації та листа Міністерства молоді і спорту України від 13.10.2021 № 8914/15 з 4 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських Проектів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників ATO/OOC

Ці Проєкти проводяться з метою професійної орієнтації та вироблення необхідних знань соціалізації та адаптації до суспільства учасників АТО/ООС, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни, поліпшенню їхнього фізичного та психологічного стану, шляхом професійного навчання  громадською організацію «Союз ветеранів ATO з інвалідністю» спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації у співпраці з комунальним закладом «Донецький обласний центр  соціально-психологічної  реабілітації  дітей  та молоді з функціональними обмеженнями», комунальним позашкільним навчальним закладом «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр», комунальним закладом «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги, реабілітації», Донецьким обласним центром зайнятості та державним навчальним закладом «Донецький центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості», а саме:

Проект № 1 «Професія для життя» громадської організації «Союз ветеранів ATO з інвалідністю» розрахований на 18 осіб з числа учасників ATO/OOC, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни та реалізовуватиметься протягом 31 дня. Під час реалізації проекту учасники будуть поділені на 4 навчальні групи, у яких пройдуть навчання за обраними спеціальностями, а саме:

«Озеленювач»;

«Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»;

«Касир торгівельного залу»;

«Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Засвоєння навчального матеріалу забезпечить учасників проєкту необхідними професійними знаннями, уміннями та навичками.

Реабілітаційні заходи включають в себе: заняття ЛФК; сеанси спелеотерапії; сеанси масажу; заняття акваеробікою; заняття з психологічної просвіти; заходи з соціальної адаптації; отримання юридичної допомоги.

Проєкт № 2 програма «Повернувся з ATO ‒повернись до життя» громадської організації «Союз ветеранів ATO з інвалідністю» розрахована на 25 осіб з числа учасників ATO/OOC, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни та реалізовуватиметься протягом 46 днів. Під пас реалізації проєкту учасники будуть поділені на 4 навчальні групи, у яких пройдуть навчання за обраними спеціальностями:

«Озеленювач»;

«Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»;

«Касир торгівельного залу»;

«Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Засвоєння навчального матеріалу забезпечить учасників проєкту необхідними професійними знаннями, уміннями та навичками.

Реабілітаційні заходи включають в себе: заняття ЛФК;  сеанси спелеотерапії; сеанси масажу; заняття акваеробікою; заняття з психологічної просвіти; заходи з соціальної адаптації; отримання юридичної допомоги.

Розміщення учасників заплановане на базі готельно-туристичного комплексу «Зелений Гай» (м. Святогірськ, вул. Курортна, 13). Заїздучасників розпочнеться 04 листопада 2021 року,  проживання,  харчування  та відшкодування вартості квитків за рахунок організаторів.

Учасникам проєктів при собі необхідно мати:

паспорт (оригінал);

пенсійне посвідчення (оригінал i копію), за наявністю; довідку від сімейного лікаря про епідоточення;

індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (IПP (копію); довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (MCEK, (оригінал i копію);

довідку про щеплення a6o чинний (72 години) негативний ПЛР‒/експрес‒тест.

Звертаємо вашу увагу, що до участі в проектах запрошуються особи з інвалідністю внаслідок війни виключно у стадії ремісії або при відсутності загроз гострого стану, які не потребують невідкладної медичної допомоги та стороннього додаткового догляду, оскільки готельно-туристичний комплекс, на базі якого реалізуються вищезазначені заходи, не повністю обладнаний архітектурними засобами безперешкодного доступу та користування для маломобільних rpyп населення.

Контактні особи з числа організаторів проєктів - Кузьменко Iгop Анатолійович - 0660283111, Гаврильченко Едуард Олександрович -0500647769.

Враховуючи значущість проєктів, просимо осіб бажаючих прийняти участь у вищевказаних проектах до 28 жовтня 2021 року звернутися до відділу з соціальної підтримки окремих категорій громадян управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за телефоном: (0542) 65-57-24.