ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ТА УСТАНОВ РАЙОНУ З ПИТАНЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї У ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ 2020 РОКУ

Насильство в сім’ї є порушенням права особи на життя, права на повагу до особистого та сімейного життя, до житла, права на захист від нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження, інших прав, гарантованих законом. Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем загалом в Україні, від якої можуть страждати як жінки, так і чоловіки. Проте, як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки і діти, а також особи з інвалідністю та особи похилого віку. Діти страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, переносячи цей негативний досвід у власне життя в майбутньому. Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення кількості народжених дітей з вадами здоров’я, може призвести до каліцтва чи навіть, летальних наслідків через тяжкі тілесні ушкодження, несумісні з життям, або внаслідок суїцидів постраждалих осіб.

Структурним підрозділом Сумської райдержадміністрації, до повноважень якого належить здійснення заходів та координація роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, є управління соціального захисту населення райдержадміністрації, яке тісно співпрацює зі службою у справах дітей Сумської райдержадміністрації, відділом освіти Сумської райдержадміністрації, Сумським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сумським РВП ГУНП в Сумській області.

Протягом звітного періоду від РВП ГУНП в Сумській області надійшло та опрацьовано управлінням соціального захисту населення 140 спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї, із них по відношенню до:

- жінок – 88,57%;

- чоловіків – 11,43%;

У 5 повідомленнях про факти вчинення насильства у сім’ї, зазначалось про присутність неповнолітніх дітей. За всіма повідомленнями службою у справах дітей були проведені комісійні обстеження родин, питання винесені на розгляд засідань комісії з питань захисту прав дитини. Проведено 5 засідань районної комісії з питань захисту прав дитини. Фактів вчинення насильства у відношенні до неповнолітніх не виявлено.

За звітний період, за участю фахівці установ, було проведено 2 засідання Районної координаційної ради з питань сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми, на яких були підведені підсумки роботи з питань протидії торгівлі людьми протягом 6 місяців поточного року та вирішено посилити увагу до актуальних для району проблем подолання насильства в сім’ях.

Нагадуємо, що громадяни, які зазнали домашнього насильства, у будь-яких його проявах, для надання відповідної підтримки можуть звернутися в поліцію та за вказаними телефонами:

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, загальноєвропейський номер 116 123 ( безкоштовно з мобільних телефонів). Зі стаціонарного можна дзвонити безкоштовно за номером 0 800 500 335;

- До районного відділу поліції ГУНП –102, 66-77-64;

- До Сумського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – 77-07-51

- До служби у справах дітей районно державної адміністрації – 66-35-85 (у разі домашнього насильства відносно дітей)

- До управління соціального захисту населення районної державної адміністрації – 66-35-51.