#ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО

Торгівля людьми є злочином, що грубо порушує права людини. Щороку, в Україні тисячі громадян стають жертвами торгівлі людьми. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги потерпілим.

Пам’ятайте, що для легальної роботи за кордоном Ви повинні мати:

  • дійсний закордонний паспорт;
  • відповідну візу (найчастіше, робочу візу).

Зазвичай тим, хто їде за кордон із метою працевлаштування, потрібна РОБОЧА віза.

Пам’ятайте:

1. Безвіз не дає вам право до праці. Треба мати дозвіл або документи, які дозволяють працювати по закордонному біометричному паспорту.

2. Переконайтесь, що запропонована Вам робота є легальною.

3. Не виїздіть з країни доки не отримаєте повної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне і надійне місце проживання.

4. Для легального працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудову угоду із закордонною фірмою-роботодавцем. Трудова угода повинна бути складена зрозумілою для Вас мовою або перекладена на мову, яка є Вам рідна. Таку угоду оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

5. Зателефонуйте рідним або друзям після приїзду. Повідомте про своє місце знаходження. Періодично телефонуйте рідним і повідомляйте про ваше перебування.

6. Нелегальна робота – це, насамперед, робота: без відповідного дозволу на роботу; без відповідної візи; без трудового контракту.

Працюючи нелегально, Ви не зможете належним чином захистити свої права, такі як: право на гідні умови роботи та проживання; право на відпочинок, вихідні; право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, Ваша зарплатня буде набагато меншою, ніж якби Ви працювали легально. Погоджуйтесь лише на офіційне працевлаштування.

Пам’ятайте! Законодавство захищає перш за все тих, хто його дотримується!  #ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО