У ЛИСТОПАДІ — ГРУДНІ 2013 РОКУ В М. КИЄВІ Я БРАВ УЧАСТЬ У МАСОВИХ АКЦІЯХ ГРОМАДСЬКОГО ПРОТЕСТУ. ЧИ МАЮ Я ПРАВО НА ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб», який набув чинності 24.02.2018, доповнено Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон 3551) розділом III-1 «Статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги та гарантії їх соціального захисту». 

Статтею 16-1 згаданого розділу Закону 3551 передбачено встановлення постраждалим учасникам Революції Гідності підвищення до пенсії в розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. 

Документом, що підтверджує статус осіб, на яких поширюється чинність Закону 3551, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації, зокрема підвищення пенсії, є посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності». 

Для встановлення до пенсії підвищення відповідно до Закону 3551 пенсіонер подає до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії відповідну заяву та посвідчення (у період до видачі відповідного посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності підвищення встановлюється на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем прописки.