ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ ПРО СТЯГНЕННЯ КОШТІВ ДО БЮДЖЕТУ ФОНДУ

В Сумському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області існує певна система заходів для боротьби з недобросовісними платниками. Насамперед, це постійна співпраця із правоохоронними органами, Державною виконавчою службою.

Робота з боржниками – це щоденна праця, де за допомогою законодавчих важелів ми досягаємо ефективності роботи з порушниками платіжної дисципліни, адже сплачені борги сьогодні – це зарахований стаж працюючим, який позитивно позначиться на майбутніх пенсіях завтра. За цифрами боргів перед Пенсійним фондом стоїть своєчасна виплата пенсій, а також долі тисяч людей та їх забезпеченість в старості.

З метою зменшення заборгованості по платежах до бюджету Пенсійного фонду України з початку року до органів суду управлінням було пред'явлено 36 позовних заяв про стягнення боргу в примусовому порядку на загальну суму 35520,5 тис. грн. по відшкодуванню витрат на доставку та виплату  пільгових пенсій, відшкодування переплат пенсій 9 на 17,0 тис. грн.

Один з найважливіших та найкропітких шляхів погашення заборгованості перед Фондом є співпраця з органами державної виконавчої служби. Так на сьогоднішній день Сумське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області співпрацює з 30 відділами ДВС, в яких на примусовому виконанні знаходяться 3246 виконавчих документів на загальну суму 92924,5 тис. грн.

Сумським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області з початку року було проведено 6 спільних нарад з представниками відділів державної виконавчої служби        Головного територіального управління юстиції у Сумській області на яких затверджені перспективні плани взаємодій між структурами на поточний рік.

Завдяки сумісній роботі двох структур з початку року проводиться утримання з пенсії 61 боржника, що дозволяє в середньому в місяць отримувати в рахунок погашення заборгованості 9,4 тис. грн. На виконання рішень судів у розшуку перебуває 31 боржник та проводиться розшук транспортних засобів 35 боржників.

Від комплексу вжитих правових та організаційних заходів, спрямованих на погашення заборгованості перед Фондом, в рахунок погашення існуючої заборгованості з початку року було акумульовано 5953,0 тис. грн.