У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ ТВОРЧОЮ ЗУСТРІЧЧЮ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПРО БОРИСА ГРІНЧЕНКА

9 грудня 2013 року виповнюється 150 років з дня народження Бориса Дмитровича Грінченка, освітнього і громадського діяча, педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, етнографа, лексикографа.

«Борис Грінченко – знакова постать в українському державотворчому процесі, ревний борець за впровадження української мови у школах. Сенсом його життя була невтомна самовіддана праця. За свій короткий вік – всього 47 років – видатний фольклорист, перекладач, історик залишив низку фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, став одним із перших авторів підручників з української мови та літератури», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко. .

Святкування, яке відбулося у форматі творчої зустрічі, зібрало представників різного віку та професій: вчителів, працівників бібліотечних та музейних закладів, представників громадських організацій, істориків, дослідників, письменників, земляків Бориса Грінченка та молодих шанувальників його таланту.

За словами Тамари Іщенко, до 150-річчя з Дня народження громадського та політичного діяча країна готувалася з 2012 року. Саме тоді Верховна Рада України видала відповідну постанову, що передбачала низку заходів, серед яких – випуск ювілейної монети, проведення тематичних виставок, видання творів письменника у серії «Шкільна бібліотека», встановлення меморіальної дошки на будинку в місті Оспедалетті (Італія), де жив та помер Борис Грінченко.

За словами заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко, до ювілею в області проведена велика організаційна, пошуково-дослідницька та культурно-просвітницька робота. Протягом року в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах області проходять  відкриті уроки, лекції, виставки, презентації, засідання методичних об’єднань.

«Сумщина - земля славна видатними іменами, має своїх героїв, - переконений голова райдержадміністрації Петро Кідіменко, - Сьогодні, вшановуючи пам’ять про Бориса Грінченка, ми водночас  вшановуємо нашу українську мову, вітчизняну культуру та історію, вцілому Україну, якій він присвятив своє життя».

У 1884-1885 роках Борис Грінченко директорував у школі села Нижня Сироватка. Минуло майже 129 років, як великий письменник жив та працював у Нижній Сироватці, але спогади його учнів, земляків скурпульозно вивчають та зберігають педагоги, плідно працюють філологи місцевої школи.

Рішенням 28 сесії Сумської районної ради з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка, Нижньосироватській ЗОШ І-ІІІ ступенів присвоєно ім’я видатного громадського діяча, українського словесника та письменника.