ВОНИ РІЗНІ, ПРОТЕ ЇХ ОБ’ЄДНУЄ ЛЮБОВ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ

Так висловилась начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Мельник, перебуваючи в Стецьківській загальноосвітній школі. Цей навчальний заклад став другою домівкою для дітей різних національностей – ромів, грузинів, вірменів, арабів.

«Зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин – ключове завдання Президента України у державній етнонаціональній політиці. Реалізовуючи ці завдання, представникам національних меншин у Сумському районі створені  усі умови для отримання якісної освіти, розвитку їх культурних традицій», - зазначила Ніна Мельник.

За словами Ніни Мельник, одним з основних напрямків виховної роботи в навчальних закладах району є упередження будь-яких проявів ксенофобії та її складових, виховання в учнівської молоді толерантності, терпимості та доброзичливості, як цього вимагає Президент України.

У Стецьківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчається 6 учнів із сімей національних меншин.

Як поінформувала директор навчального закладу Тетяни Литвиненко, діти отримують повноцінну освіту, забезпечені підручниками, учні початкової школи – безкоштовним гарячим харчуванням. Школярі вільно спілкуються та змістовно проводять дозвілля. Беруть активну участь у житті класу та в громадському житті школи.

«В питаннях захисту прав національних меншин, зміцненні міжнаціональної злагоди та порозуміння неприпустимі ні вибірковий підхід, ні подвійні стандарти. Ми підтримуємо єдину позицію - Сумський район є територією комфортного проживання для будь-яких національностей», - підсумувала Ніна Мельник.