ВІТАЛІЙ КРИВОШЕЙ: «ЗАВДАННЯ ВЛАДИ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЛЕЖНИЙ РІВЕНЬ ЯКОСТІ ОСВІТИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ»

На цьому наголосив заступник голови райдержадміністрації Віталій Кривошей під час обласного семінару методистів початкової освіти.

За словами Віталія Кривошея, минулий навчальний рік став визначальним для початкової школи. В практику роботи впроваджено новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

«У  Сумському районі створюються необхідні умови для розвитку початкової освіти. Реформа початкової освіти  забезпечить належний рівень якості освіти молодших школярів, розкриє потенціал кожної дитини, а це є фундаментом для їх подальшого навчання, виховання та розвитку, - наголосив Віталій Кривошей.

У 2013-2014 навчальному році у Сумському районі початкову освіту здобувають 1800 дітей. Укомплектовано 133 класи. Проте, у 8 школах організована індивідуально-групова форма навчання, якою охоплено 25 дітей. Цього року першокласниками стали 523 дітей. Першокласники району навчаються за модернізованою програмою та підручниками.

Як зазначив Віталій Кривошей, педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів району плідно попрацювали над створенням належних умов для навчального і виховного середовища першокласників.

Так, у 70 % навчальних закладів району обладнано куточки відпочинку в класних кімнатах для учнів 1-х класів, у 27%  функціонують спальні кімнати для першокласників, у 30% обладнані ігрові кімнати для першокласників. Також навчально-виховний процес для учнів 1-х класів організовано на базі 6 дошкільних навчальних закладів. 

У районі функціонує 24 групи продовженого дня, в них займається 638 учнів, із них 619 учнів початкових класів.

Два роки поспіль район бере участь в акції «Нові стандарти – нова школа». 

З вересня 2013 року відповідно до нового державного стандарту початкової освіти, естафету реформ уже підхопили другокласники, які знайомляться з основами комп’ютерної грамотності через вивчення предмета «Сходинки до інформатики».   На сьогодні усі загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ та І-ІІ ступенів забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет.

Зустріч продовжилася обговоренням питання  діяльності групи продовженого дня в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.