ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня, Україна відзначає День пам'яті та примирення, який символізує перемогу над нацизмом. Саме в цей день 1945 року нацистська Німеччина капітулювала у Другій світовій війні.

Цю пам’ятну дату започатковано з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства.

В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Із метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску українського народу в перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам'яті жертв Другої світової війни, а також виховання в молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління в закладах освіти Сумського району організовано відео презентації,челенджі, «книги пам’яті», конкурси малюнків, виготовлення маків тощо. Освітня спільнота пам’ятає та поважає подвиг своїх односельців, родичів, знайомих, які безпосередньо захищали свою Батьківщину.

У День пам'яті та примирення бажаємо всім жити в мирі, навчитися прощати, розуміти один одного, залагоджувати всі суперечки та сварки мирним шляхом. Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити й творити добро, щоб більше не було воєн і конфліктів!