НІНА МЕЛЬНИК : «У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЮЮТЬ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

На цьому наголосила начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Мельник за підсумками робочої поїздки до Бездрицького дошкільного навчального закладу.

Сьогодні вивчається питання відкриття у 2014 році додаткової групи для дошкільнят у дитячому садочку «Веселка». Це дасть можливість охопити дошкільною освітою ще 25 дітей. Для цього у закладі вже придбано за рахунок бюджету сільської ради меблі для спальної кімнати, наступний крок - придбання меблів для групового приміщення.  

«Президентом України проголошено нові соціальні ініціативи «Діти – майбутнє України». Першочерговим завданням, яке стоїть перед владою – є створення  належних умов для забезпечення кожної дитини, особливо у сільській місцевості, якісною дошкільною освітою», – наголосила Ніна Мельник.

За її словами, у районі створюються належні умови для всебічного розвитку дітей. Сформована мережа ДНЗ, яка в цілому забезпечує конституційне право громадян на отримання дошкільної освіти. Функціонує 24 дошкільних заклади та 11 НВК.

У зазначених закладах навчається та виховується 1852 дітей. З кожним роком кількість дітей як раннього, так і дошкільного віку зростає. Порівняно з минулим роком кількість дітей у закладах збільшилась на 95  вихованців.

Так, з першого вересня 2013 року відкрито дві додаткові групи у Стецьківському та Великочернеччинському дошкільних навчальних закладах. Планується відкрити додаткову групу з 1 грудня 2013 року у Степанівському дошкільному навчальному закладу. Збільшено площу групових приміщень у Юнаківському дошкільному навчальному закладі „Малятко”. Тут проведений капітальний ремонт  приміщень, які не використовувались і обладнано спальню.

Як зазначила Ніна Мельник, у районі проводиться робота по запровадженню різних форм залучення вихованців до дошкільної освіти. На сьогодні 75,6 відсотків дітей (від загагальної кількості дітей дошкільного віку)  здобувають освіту в дошкільних навчальних закладах. Показник охоплення дітей дошкільними навчальними закладами, порівняно з 2012 роком, зріс майже на 2%. Усі діти п’ятирічного віку (525 чол.) охоплені підготовкою до школи.

Соціально-педагогічним патронатом на сьогодні охоплено 143 дітей. Залучаються діти до короткотривалого перебування в ДНЗ.