СІЛЬСЬКІ ПОСИДЕНЬКИ «ПРИЙШОВ СПАС – ПІШЛО ЛІТЕЧКО ВІД НАС»

 

19 серпня, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього або Спаса.

Це свято відоме як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.

Яблучний спас завжди відзначали в народі з великою урочистістю, недаремно його називали Великим Спасом, святом врожаю.

Бібліотека – осередок збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, виступає своєрідним організатором спілкування жителів села, осередком підтримки їхньої духовності.

Бібліотекар комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека разом з жіночим клубом «Посиденьки» організували і провели чудові посиденьки «Прийшов Спас – пішло літечко від нас». Жінки пригадували, як святкується Спас в різних областях України.

На захід були запрошені Крячко Зінаїда Василівна та Мовенко Маргарита Олександрівна, талановиті  жінки, які пишуть чудові аматорські вірші,   та  Атаманенко Валентина Семенівна - місцева співачка - аматорка. 

Цікавою інформацією «Краще меду – тільки мед» поділився житель с.Сад Письменний Анатолій Гордійович.

Поряд з виставкою «Яблуневий Спас: прикмети, традиції, звичаї» на відвідувачів чекав святково прикрашений стіл з гостинцями до Спасу.

Читачів та гостей бібліотеки пригощали виноградом, червонобокимия блуками, жовтими соковитими грушами, сливами з домашнього саду. І, звичайно ж, медом!