«ВСЕ ПАМ’ЯТАЄ БАТЬКІВСЬКА ЗЕМЛЯ – І ГРІМ ГАРМАТ, І ВИЗВОЛЕННЯ ДЕНЬ»

Ось вже сімдесят третя весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає вона й тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи від розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир.

День Перемоги – одне з найважливіших історичних свят, яке об'єднує наш народ. У цей день ми вшановуємо  ветеранів, які воювали на фронті, не шкодуючи свої життя заради миру і світлого без вбивств майбутнього, вшановуємо трударів тилу, які віддавали всі свої сили задля того, щоб забезпечити фронт всім необхідним, а значить, їхній труд наближав Перемогу.

У цей день ми згадуємо загиблих у тій страшній і божевільній війні.

Книги – безцінне джерело знань про ті страшні часи, інформації, яку ми залишимо у спадок нащадкам. А щоб знали і пам`ятали сучасники – треба нести ці знання повсякчас. Тому в усіх бібліотечних закладах Сумського району в ці травневі дні проходять заходи просвітницького характеру.

Так, на передодні великого свята Перемоги, бібліотекар комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека завітала до Садівської загальноосвітньої школи і провела для учнів першого класу історичний репортаж «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гармат, і визволення день».

Під час заходу, школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів.  

Бібліотекар розповіла, що під час Другою світової війни українці проявили неповторну мужність і героїзм відстоюючи  волю і незалежність своєї Батьківщини. У страшні роки війни разом з дорослими взялися за зброю діти, щоб захистити Батьківщину від ненависного ворога.

Діти із задоволенням прослухали оповідання Віктора Кави «Марійка», взяли участь у обговоренні прочитаного та з’ясували, що навіть малеча в ті часи здатна була на героїчні вчинки.

На завершення заходу, учням був проведений огляд літератури, представленої на книжковій поличці «Берегти пам’ять про загиблих, славити життя».

Головною метою заходу є вшанування безсмертної пам’яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.