13 ГРУДНЯ ВЕСЬ СВІТ ВІДЗНАЧАТИМЕ ДЕНЬ ДИТЯЧОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

Другу неділю грудня оголосили святковою датою представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Канні у квітні 1994 року.

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення – одне з найбільш світлих і добрих свят. Воно закликає не забувати про наших найулюбленіших маленьких телеглядачів і нагадує дорослим про те, що і вони колись були дітьми.

Робити розважальні програми для наймолодших глядачів почали давно, в 50-х роках XX століття в США. А ось Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення з'явився тільки у 1991 році.

Спочатку свято мало соціальну спрямованість: привертало увагу всього світу до проблеми порушення прав дітей і молоді. Згодом його значення розширилося. Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (UNICEF) закликав телевізійників і радійників налаштуватися на дитячу хвилю і створювати для дітвори цікаві, якісні програми.

У середньому діти проводять перед екраном від 2,5 до 3,5 годин на добу, а дитяча аудиторія становить близько 25% від числа всіх телеглядачів.

З найперших років існування телебачення і радіомовлення для дитячої аудиторії вчені і практики були єдині в думці, що цей процес має величезний виховний і освітній потенціал.

До теми дитячого телебачення немає байдужих, тому що всі ми родом з дитинства.

Багато хлопчиків та дівчаток, можливо, коли-небудь будуть працювати на телебаченні. Таланту їм не бракує, вони знаходять гострі питання для всіх.

Кожну другу неділю грудня батьки не мають право відганяти дітей від радіоприймачів і телевізорів, адже саме для юних слухачів і глядачів цілий день показують мультики, дитячі фільми, крутять в ефірі музику та інші розважальні передачі. Але це ще не все. Хлопчики й дівчатка, які в майбутньому мріють присвятити своє життя роботі в ЗМІ, можуть спробувати себе у ролі ведучих, дикторів, репортерів, операторів і монтажерів, поділитися своїми мріями та планами з усім світом.

Це свято також для всіх фахівців, що пов'язали своє життя зі створенням інформаційного та розважального продукту для дітей. У Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення вони отримують привітання, слова подяки, різні нагороди й премії.