У ПАМ’ЯТЬ ПРО СКОРБОТНИЙ ТРИДЦЯТЬ ТРЕТІЙ

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

У бібліотечних закладах району оформлені книжкові виставки та тематичні викладки літератури, на яких представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.

Разом з відвідувачами бібліотекарі запалили свічку пам`яті як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас. Тільки пам`ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення і мріяти про майбутнє.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Головне у діяльності бібліотек району по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію, сприяти поверненню історичної пам’яті про голодомор      1932-1933 років, вшанувати пам’ять загиблих від голодної смерті.