ДИСТАНЦІЙНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ БІБЛІОМІКС «КРАЄЗНАВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ: ІСТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ»

8 липня 2020 року методичним відділом комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека проведено дистанційний краєзнавчий бібліомікс «Краєзнавча діяльність бібліотеки: історія і сьогодення».

Працівники районної бібліотеки надали своїм колегам методичні поради щодо проведення бібліотечних заходів, оформлення книжкових виставок, формування краєзнавчих матеріалів в умовах сьогодення. Особливу увагу було сконцентровано на такій формі популяризації матеріалів про рідний край, як краєзнавчо-туристичні куточки.

Працівники книгозбірень в дистанційному режимі, через мобільний додаток «Viber», продемонстрували свої куточки та їх наповнення.

Особлива увага звертається на відтворення історії рідного краю, села, так звані краєзнавчо - історичні куточки. Такі куточки функціонують в Новосічанській, Косівщинській, Корчаківській, Басівській, Сульській, Юнаківській сільських бібліотеках.

Літературно-мистецькі куточки вміщують твори та відомості про авторів, які писали про район чи творили у ньому, місцевих композиторів (Кияницькій, Садівській сільських бібліотеках).

Етнографічне краєзнавство - один з визначних аспектів вивчення історії та культури краю, що  посідає поважне місце у діяльності бібліотек. Цей напрям передбачає широкий спектр студій вивчення народної матеріальної і духовної культури (фіксація відомостей про традиційне народне житло, одяг, їжу, промисли і ремесла, звичаї, вірування, обряди, народні знання, менталітет народу). Такі куточки оформлені у Біловодській, Великочернеччинській, Пушкарівській та Шпилівській сільських бібліотеках.

Куточки туристично-краєзнавчого напрямку функціонують у Садівській, Стецьківській сільських бібліотеках.

Бібліотечні працівники розуміють, що лише об’єднання зусиль численної громади краєзнавців і бібліотекарів, кровно зацікавлених у розквіті рідної землі, допоможе у вирішенні багатьох проблем. І не лише краєзнавчих. Адже своєчасна і вичерпна краєзнавча інформація живить не лише мозок, але й душу, сприяє духовному відродженню народу України, подоланню економічної, політичної, культурної кризи.