НА ПОБАЧЕННЯ ДО ІВАНА КОТЛЯРЕВСЬКОГО

Іван Петрович Котляревський – визначний український письменник, театральний діяч, який вперше в Україні започаткував нову добу в українській літературі. 9 вересня 2019 року виповнилося 250 років з дня народження талановитого генія.

Бібліотекар Кияницької сільської бібліотеки провела для вихованців дитячого садочка літературну мозаїку «На побачення до Івана Котляревського». Іван Петрович дуже любив дітей, тому охоче прийняв запропоновану йому в 1810 році посаду наглядача Будинку виховання дітей бідних дворян - навчально - виховного закладу, в якому навчання відбувалося за програмою гімназії. Обов’язки свої він виконував дуже сумлінно і дбав про дітей, як рідний батько: щоб були не тільки нагодовані, одягнуті й доглянуті, а й щоб росли освіченими й чесними, любили свій край і рідну мову. Його очі сяяли радістю, коли розповідав про своїх вихованців, багатьох він спонукав до навчання у вищій школі.

Іван Котляревський назавжди увійшов в історію як класик української мови та літератури. Йому присвячували багато творів. У вірші «На вічну пам'ять Котляревському» Тарас Шевченко прославляв його як національного героя