ЦЕЙ ДЕНЬ, ЯК МАКІВ ЦВІТ

Наша країна багата на різноманітні народознавчі свята зі своїми неповторними традиціями, обрядами та прикметами, які, нажаль, поволі забуваються. І щоб не загубити тієї ниточки, яка зв'язує нас із минулими поколіннями, бібліотекарі району знайомлять читачів з безмежно багатими духовними джерелами наших предків.

14 серпня в приміщенні Пушкарівської сільської бібліотеки відбувся гурман - вечір «Прийшов Спас - пішло літо від нас». Бібліотекар підготувала розповідь про історію свята Медовий Спас, який ще називають Маковієм. Традиційно це і народне, і релігійне свято. Воно знаменує початок Успенського посту і прощання зі спекотними літніми днями. Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак. На Маковія кожний мав букет квітів, у якому обов’язково були достиглі голівки маку, чорнобривці жоржини, айстри, барвінок, а також різні трави: васильки, м'ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.

Учасниці заходу смакували мед, співали народні пісні та дізнавались про українські обрядові страви до цього свята з виставки - розповіді «Стравами багата – Україна мати», яку підготувала бібліотекар. На гостину завітав місцевий поет - аматор Іванина Микола Дмитрович, який познайомив зі своєю поезією.