«ЯК ВАМ ЖИВЕТЬСЯ ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ»

На виконання Плану заходів щодо реалізації в Сумському районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та з нагоди Міжнародного дня ромів 8 квітня в Пушкарівській сільській бібліотеці пройшов захід сімейний уікенд «Як вам живеться етнічні меншини».

Бібліотекар Протас Анна Анатоліївна відвідала багатодітну сім'ю циган Фесенко, які є користувачами бібліотеки. Як член комісії сільради з питань багатодітних родин, ознайомилася з проблемами, написали заяву на ім'я сільського голови про надання допомоги з благоустрою.

 В день циган говорили про національні символи: прапор та гімн, про їх культуру, про плани на освіту. Відрадно, що старші дочка Діана та син Віктор не покидають школу, мають наміри продовжити навчання і далі, щоб отримати повну освіту.

8 квітня відзначається Міжнародний день ромів (циган). В 1971 році відбулося офіційне самовизначення циган як єдиної вільної нетериторіальної нації. Це сталося на 1-му Всесвітньому циганському конгресі. Тоді в Лондон з’їхались представники різних етнічних гілок з 30 країн. Ними вперше були затверджені національні циганські символи: гімн «Джелєм – джелєм» і прапор з символічним колесом кибитки на синьо–зеленому тлі.