Районна газета

ПЛЕНЕР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА

 

9 жовтня 2018р. На базі Шпилівської філії опорного закладу Садівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся пленер для вчителів мистецтва (вчителі образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво»).

Присутніх зустріла завідувач філії, Святська Тетяна Пилипівна, яка ознайомила присутніх з навчальним закладом та запропонувала відвідати музейну кімнату М.Лисенка. Цікаву екскурсію в музеї провела Куценко Т.М.

Пленер відбувся на на території  Низівського лісництва, де вчителі мали змогу доторкнутися до осіннього Шпилівського краєвиду, який залишився в їх малюнках. Учитель образотворчого мистецтва, Бодар Надія Миколаївна провела для присутніх майстер-клас в техніці «солоний малюнок». Ця техніка може стати основою для проведення інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку та українознавства, яке допоможе формувати художню компетентність дітей, розвивати творчу уяву, креативність, навчити їх дивуватися, захоплюватись, мислити нестандартно, не тільки придумувати, а й втілювати свої ідеї.

 10 жовтня 2018 року  на базі ОЗ Великочернеччинської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів  відбувся обласний семінар районних керівників методичних об’єднань, учителів біології, екології та природознавства на тему

 «Проектна діяльність у навчально-виховному процесі біології, екології та природознавства».

Відкрила семінар методист з біології, екології, природознавства та основ здоров’я   Сумського ОІППО - Голубенко Тетяна Сергіївна.

З вітальним словом  виступила методист відділу освіти з природничих наук Сумської районної державної адміністрації  - Сергієнко Людмила Михайлівна.

Учасники семінару здійснили віртуальну екскурсію опорним закладом Великочернеччинської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів. 35 учасників семінару із захопленням слухали директора начального закладу - Гур’янову Тетяну Олексіївну, яка розповіла про наполегливу та цілеспрямовану роботу щодо втілення проектної діяльності у навчальному процесі.

Під час роботи семінару Голубенко Тетяна Сергіївна у цікавій формі розповіла про упровадження дослідницьких методів у навчально-виховний процес з біології та екології, як засіб реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів  у навчанні учнів.

Котькало Євгенія Сергіївна, учитель біології та екології, підготувала цікаву  інформацію про  проекти в позаурочній роботі та організацію проектної діяльності під час підготовки до Всеукраїнської учнівської олімпіади  з екології. Під керівництвом вчителя учні навчального закладу, Лохоня Аліна, Араштаєва Святослава та Саранчук Анастасія  впевнено, цікаво, на науковому рівні захищали проекти з екології.

Підготувавши цікавий майстер-клас «Ефективні методи презентації результатів проектної діяльності в рамках освітнього процесу з біології», вчитель біології та екології дала можливість учасники заходу взяти участь у цікавих лабораторних експериментах.

Після теоретичної та практичної частини семінару Голубенко Т.С. разом  з учасниками семінару підбили підсумки та ухвалили рекомендації.