УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕДМЕТ

Незалежно від пори року вибухонебезпечні предмети часів минулих війн становлять загрозу для здоров’я та життя громадян. Снаряди, міни, гранати – все це можливо знайти будь якої пори року.

Так, 11 вересня 2018 року  місцевим мешканцем  в лісі поблизу с. Шевченкове, Сумського району на відстані 250 м від житлових будинків було виявлено  предмет схожий на 82 мм мінометну міну  часів другої світової війни.

14 вересня 2018 року піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій вибухонебезпечний предмет був знешкоджений.

Загалом у поточному році  в Сумському районі зареєстровано шістнадцять випадків виявлення застарілих боєприпасів. Пам’ятайте: така вибухівка, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечна. Тому в подібних випадках необхідно бути дуже обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Про знахідку необхідно терміново повідомити поліцію або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Нагадаємо, що роботи зі знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.