Районна газета

ГЕННАДІЙ ДОРОШЕНКО: «УСІ СІЛЬСЬКІ ТА СЕЛИЩНІ ГОЛОВИ ПОВИННІ ЛІКВІДУВАТИ ТАБЛИЧКИ З НАДПИСАМИ «ПОБУДУВАВ ВАСЯ»»

Безліч табличок на дитячих майданчиках району або в навчальних закладах котрим «подарували» комп’ютерні класи чи спортивний інвентар за рахунок бюджету мають таблички з ім’ям героя-депутата за сприяння якого це відбулося. Такі речі є самопіаром та оманою людей, вважає голова Сумської районної державної адміністрації. Про це він говорив під час робочої зустрічі керівництва району з представниками громадськості де обговорювались питання соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та інших категорій населення.

За словами посадовця, використовуючи кошти людей, платників податків, які протягом року їх сплачують до бюджету, депутати всіх рівнів приписують заслуги собі:

«Впевнений, ні один з цих людей не вклав власні кошти, кошти свого підприємства чи своєї родини для допомоги тим чи іншим людям. І використовуючи бюджетні гроші займаються популізмом себе і своєї політичної сили. Такі речі не повинні допускати очільники сільських та селищних рад та забороняти встановлення подібних «надгробних табличок». А ті, які вже встановлено, з поваги до своїх жителів, потрібно ліквідувати», - підкреслив Геннадій Дорошенко.

Посадовця обурює, що дешевий популізм розпочався і щодо надання допомоги багатодітній родині з Великої Чернеччини. Деякі депутати, використовуючи скрутне становище родини, обіцяють купити їм житло, піаряться…. Чим дискредитують не тільки себе, а й загалом державу, адже у людей усі представники політичних сил асоціюються з нею.

«Я чув про те, що житло для цієї родини куплять по меншій мірі три різні політичні сили. Спочатку не розібравшись, думав, що в нас вже є три будинки для різних сімей, а коли детальніше вивчив питання - зрозумів, мова йде про одну родину. І всі хочуть пропіаритись на ній. У висновку житлові умови родини так і не поліпшились. Людей використали та ввели в оману, - зазначив Геннадій Дорошенко. - Деякі обласні депутати почали спекулювати на цій темі, і розповідати про те, що проблеми цієї родини вони вирішать особисто, не говорячи про те, що вони вирішать їх за рахунок обласного бюджету. Було сказано: «я вам придбаю будинок». Придбайте шановні, допоможіть людям».

Інша сторона медалі, повідомив очільник району, що сама родина до районної адміністрації не зверталась, і адміністрація не знає в чому саме сім`ї потрібна допомога. Працівники адміністрації вже налагодили зв'язок з родиною, питання вивчаться. Вирішено надати підтримку з районного бюджету на поліпшення житлових умов шляхом перерахування субвенції районного бюджету до бюджету сільської ради.