Районна газета

УЧАСНИКАМ АТО ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ДОДАТКОВО ВИДІЛЯТЬ КОШТИ З РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ

Про це йшлось під час робочої зустрічі керівництва району з представниками громадськості під головуванням голови Сумської районної державної адміністрації Геннадія Дорошенка та голови Сумської районної ради Вадима Акпєрова де обговорювались питання соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та інших категорій населення.

За словами посадовця, не зважаючи на позитивну динаміку у підтримці населення, є необхідність подальшої підтримки зокрема, учасників АТО, які мають групу інвалідності і наявні стійки розлади здоров’я, що потребують дороговартісного лікування, тривалого реабілітаційного процесу, відповідно і залучення більшої суми коштів для цього.

«Хлопці потужні, сильні духом, звичайно ходити з протягнутою рукою і просити допомоги не будуть, і не повинні. Їх це принижує, адже вони відстоювали незалежність нашої держави, ризикували своїм життям заради миру, поклали на олтар нашої з вами безпеки найцінніше – своє здоров’я, і нажаль стали інвалідами. Вони зробили свій внесок, тому наша з вами задача створити максимально комфортні умови для них та для їх родин, - зазначив Геннадій Дорошенко. – Такі учасники АТО вже отримали по 2 тисячі гривен з районного бюджету. Але умови сьогодення свідчать про недостатність цих коштів для вирішення питання відновлення та підтримки здоров’я. Тому, адміністрацією спільно з районною радою, було ініційовано збільшення розміру матеріальної допомоги до 22 тисячі гривень, тобто найближчим часом планується здійснити доплати по 20 тисяч гривень 4 учасникам АТО та додатково надати матеріальну допомогу учаснику АТО, який має 1 групу інвалідності у сумі 30 тисяч гривень».

Про роботу районної влади з учасниками АТО говорив представник районної спілки ветеранів АТО, житель села Червоне Андрій Галун. Він повідомив, що на особистому прикладі впевнився, що районна адміністрація та рада допомагаючи учасникам АТО ніколи не обіцяє того, що не може виконати, а раз обіцяє – виконує. Присутній на зустрічі учасник АТО, інвалід І групи, член колегії Сумської райдержадміністрації Сергій Кознієнко також прокоментував співпрацю з адміністрацією:

«Дякую Сумській районної державній адміністрації та районній раді за ту роботу, яка проводиться з учасниками АТО. Існують звісно бюрократичні моменти, але з тими проблемними питаннями, які з’являлися в мене, завдяки керівництву, вирішись в позитивну сторону, і керівники чують людей, учасників АТО, їх сім`ї. Загалом, всі проблеми вирішуються, можливо не так швидко як би нам хотілось, але все проходить в рамках закону та в рамках тих можливостей, які є в адміністрації».