СУМСЬКИЙ РАЙОН: РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОВОДЯТЬ ПРОФІЛАКТИЧНІ РЕЙДИ У ЛІСАХ ТА БІЛЯ ВОДОЙМ

У зв’язку зі спекою, ще більше громадян вирушить на відпочинок до водойм та лісів. Для того, щоб з ними не трапилося біди, рятувальники посилюють інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Зокрема, 22 серпня у Сумському районі співробітники Сумського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області спільно з представником ДП «Сумське лісове господарство» відвідали лісовий масив, де полюбляють проводити дозвілля мешканці районного центру. Рейдова група нагадала відпочивальникам, що під час пожежонебезпечного періоду забороняється розведення багать у лісовій місцевості, а при найвищому 5-му класі пожежної небезпеки обмежується доступ населення до хвойних лісів. У разі виявлення загоряння лісової підстилки чи сухої трави слід спробувати самотужки загасити її водою, піском чи ґрунтом. А якщо пожежа набула загрозливих масштабів, треба викликати Службу порятунку за номером «101». Для кращого засвоєння наданої інформації присутні отримали тематичні пам’ятки.

Цього ж дня поблизу с. Липняк та с. Хомине фахівці Служби порятунку разом із представником ДП «Сумське лісове господарство» завітали до місця відпочинку біля р. Псел. Там були проведені бесіди з відпочивальниками щодо правил безпеки на водних об’єктах. Інспекторський склад наголосив, що у жодному разі не можна заходити до водойми у нетверезому стані. Небезпечно запливати далеко від берега та пірнати на велику глибину, адже судоми можуть звести ноги, що найімовірніше призведе до загибелі. Важливо стежити одне за одним, а особливо – за дітьми. Для кращого засвоєння отриманої інформації присутні одержали тематичні пам’ятки.

Такі профілактичні рейди нагадують людям про необхідність бути обережними у повсякденному житті. Виконання простих правил безпеки дозволить зберегти життя та здоров’я не лише собі, а й іншим людям. Тому рятувальники й надалі проводитимуть відповідні заходи.