НА СУМЩИНІ ПРАЦЮЮТЬ НАД ПОЛІПШЕННЯМ МЕРЕЖІ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ підкреслив, що в області не повинно бути ситуацій, коли люди йдуть пішки десятки кілометрів до траси, для того, щоб приїхати в обласний чи районний центр у своїх справах

«Кількість населених пунктів Сумської області становить 1288 одиниць. Із них пасажирським автобусним обслуговуванням забезпечено 757 населених пунктів. За інформацією органів місцевого самоврядування Сумської області пасажирському обслуговуванню міжміським та приміським автобусним сполученням не охопленими залишаються 520 населених пунктів, – зазначив заступник директора Департаменту розвитку громад, територій та інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації Володимир Дудченко. – Маршрутна мережа, особливо за роки війни, значно скоротилася і це ускладнює життя людей».

Станом на сьогодні кількість міжміських автобусних маршрутів, які обслуговуються автобусними перевізниками становить – 96 одиниць, а приміських автобусних маршрутів – 224 одиниці, тобто без обслуговування залишається – 42 одиниці міжміських внутрішньообласних маршрутів та 106 одиниць приміських автобусних маршрутів. Кількість перевізників, що працюють на маршрутах загального користування Сумської області становить 133 перевізника.

Очільник області зазначив, що питання пасажирського обслуговування має бути першочерговим як для керівників громад, які відповідають за організацію пасажирських перевезень у межах громад, так і для керівників районних державних адміністрацій, відповідальність яких стосується перевезень за межами громад.

На жаль, цим питанням системно не займались, у тому числі і в громадах. І як наслідок, 520 населених пунктів Сумщини не охоплені пасажирським перевезенням.

«Мені повідомляли, що основна причина проблем із пасажирськими перевезеннями полягає в тому, що перевізники відмовляються їздити по прикордонних громадах, поганих дорогах тощо, – сказав  Володимир Артюх. –  За інформацією податкової службий на Сумщині зареєстровано 626 суб’єктів господарювання, які можуть займатися пасажирськими транспортними перевезеннями. Чи запрошували їх усіх взяти участь у тендерах? Думаю, ні. Будемо змінювати ситуацію. Наші громади мають бути забезпечені стабільним транспортним сполученням з дотриманням заходів безпеки в умовах ведення широкомасштабної війни. Стан транспортної мережі буде аналізуватись щомісяця, щоби забезпечити її належну роботу».