ПРИКОРДОННА БІЛОПІЛЬСЬКА ГРОМАДА НА СУМЩИНІ ПОСТУПОВО ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ І БУДУЄ ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Начальник Сумської обласної військової адміністрації відвідав прикордонну Білопільську громаду, яка майже щодня потерпає від ворожих обстрілів

Лише за минулий рік Білопільська ТГ зазнала понад 700 обстрілів з боку рф. Ворог забрав 12 життів мирних мешканців, серед них 2 дітей, 20 людей було поранено.

З початку року росіяни здійснили 162 обстріли з різних видів зброї. Били по житлових будинках, об’єктах соціальної інфраструктури.

«Основні завдання, які ставить перед собою керівництво громади, – безпека і захист, як людей, так і інфраструктури, а також відновлення та розвиток. Так, на оборонні і захисні заходи було витрачено понад 22 мільйони гривень, завдяки чому вдалося значно підвищити ємність захисних споруд, покращити якість і ефективність системи оповіщення тощо, – прокоментував Володимир АРТЮХ. – Тут також розвиваються комунікаційна мережа, зокрема, система радіо- і телемовлення є технічні можливості для трансляції національного мовника, встановлено додатково передавачі для покращення можливостей телемовлення. Ця громада – не відірвана від життя, вона має зв'язок і доступ до інформації в області та країні».

Очільник області  відвідав заклади освіти, медицини, соціальної сфери громади.

Там, де були прильоти, проводяться відновлювальні роботи. Область, громада, міжнародні донори допомагають відновлювати те, що зруйнував ворог.

У місцевій гімназії, яка наразі працює у дистанційному форматі,  вже замінили вікна, готуються до проведення оздоблювальних робіт.

В одному із лікувальних закладів громади наразі ведуться ремонтні роботи рентген-кабінету, покрівлі, відділення паліативної допомоги.

Лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги високої прохідності від Міністерства охорони здоров’я.

Тривають роботи з відновлення і у дитячому будинку-інтернаті. Під час обстрілу громади 13 червня минулого року було пошкоджено частину даху та вікна житлового корпусу. Підопічних евакуювали до інших інтернатних установ області.

У приміщенні закладу за рахунок власних надходжень (пенсійні кошти) та будівельних матеріалів з обласного резервного фонду проведено ремонт та заміну вікон, відремонтовано дах житлового корпусу.

Вдалось відновити і найбільш пошкоджену ворожими обстрілами ділянку дороги у межах міста Білопілля. Кошти було виділено з обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

«Роботи було проведено якісно, своєчасно, – прокоментував начальник Сумської ОВА. – Усі кошти були використані на користь громади, для підвищення комфорту мешканців та безпеки на дорогах».

Голова громади Юрій Зарко розповів, що це одна з найстаріших вулиць міста. З початку війни багато разів дострілювалася Градами, було пошкоджено багато будівель. Вона відновлюється, як і інші вулиці в громаді.

«Попри війну, Білопільська громада бачить перспективи розвитку, громада вкладається у майбутнє. Вона живе і розвивається, – підбив підсумки поїздки Володимир Артюх. – Так з обласного бюджету в минулому році було виділено громаді 2 млн гривень на поточний ремонт протирадіаційних та найпростіших укриттів. На поточний рік було сплановано достатньо коштів для покращення захисту населення, об’єктів критичної інфраструктури, вирішення оборонних питань, створення належних умов для навчання дітей, розбудови телекомунікаційної мережі тощо. Будемо всіляко допомагати тим, хто працює, попри обстріли і руйнування і відновлює свої громади».