ЗАХИСТ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ДИТИНИ, ЯК ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТІВ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Службою у справах дітей Сумської районної державної адміністрації, з метою захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постійно ведеться контроль за умовами утримання і виховання дітей в прийомних, опікунських сім’ях та дитячих будинках сімейного типу

Працівниками служби у справах дітей Сумської районної державної адміністрації було здійснено обстеження дитячого будинку сімейного типу, який функціонує в с. Річки та двох дитячих будинків сімейного типу, які функціонують в с.Сад Сумського району, однієї прийомної сім’ї, двох сімей опікунів, які проживають в м. Ворожба Сумського району. У ході відвідувань  сімей встановлено, що батьки-вихователі, прийомні батьки та опікуни належним чином виконують свої батьківські обов’язки, потреби дітей забезпечуються в повній мірі.

Крім цього здійснено соціальне інспектування 2 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та проживають в м. Ворожба Сумського району. З батьками з даних сімей проведено профілактичні бесіди з метою запобігання загострення таких проблем, як неналежне виконання батьківських обов’язків, а також попередження домашнього насильства, необхідності створення належних умов для проживання дітей, недопущення зловживання батьками алкогольними напоями та жорстокого поводження з дітьми.