НА СУМЩИНІ ПЛАНУЄТЬСЯ СТВОРЕННЯ ПЕРШОГО В УКРАЇНІ ПАРКУ ЛЕНД-АРТУ

Про це повідомив голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО, відвідавши XXІІІ land art симпозіум «Простір покордоння», що проходить наразі в с. Могриця Сумського району

«Функціонування сучасного ландшафтно-мистецького парку ленд-арту стане центром промоції сучасного мистецтва довкілля в Україні та світі, збільшить туристичний потік, сприятиме розвитку самозайнятості та сільського зеленого туризму, стане «туристичним магнітом» і для проведення знакових ландшафтно-мистецьких та етно-екологічних заходів», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Оглянувши творчі роботи учасників симпозіуму, Роман Грищенко зазначив, що, на жаль, створені під час симпозіуму просторові креативні об’єкти після презентації розбираються або руйнуються, тому що немає постійного місця для їх розміщення на тривалий термін.

Щорічно втрачаються унікальні роботи сучасного українського ленд-арт мистецтва та не використовується потенціал для формування «туристичного магніту» – ландшафтно-мистецького парку ленд-арту в Могриці. Саме тому наразі опрацьовується питання щодо можливості виділення землі на території Могрицької сільської ради та створення першого в Україні ландшафтно-мистецького парку ленд-арту.

Довідково. Могриця – одне з найунікальніших місць України на південному сході Сумської області, відоме своїми краєвидами. Тут, поруч з ландшафтним заказником «Могрицький», з 1997 року відбувається наймасштабніший проект мистецтва довкілля в українському просторі  land art симпозіум «Простір покордоння». Могриця стала land art лабораторією, де досліджується взаємодія різних видів образотворчого мистецтва та краєвиду. Тепер симпозіум «Простір покордоння» існує як платформа для мистецьких практик та обміну досвідом митців з усієї країни. Локація симпозіуму розташована на крейдяному плато між ланцюгом пагорбів прадавніх городищ, які омиває ріка Псел. Ініціаторкою та керівником симпозіуму «Простір покордоння» є Ганна Гідора. Простір покордоння» – всеукраїнська зустріч та обмін досвідом професіоналів мистецтва довкілля.  Це незалежна платформа, де невимушено, але вперто формується українське сучасне мистецтво. Це уже 23-ій ленд-арт симпозіум, в якому з великим бажанням та ентузіазмом  беруть участь відомі художники ленд-арту, творча та студентську молодь з Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя, Миколаєва,Чернігова, Чернівців, Сум та гостей з- за кордону .

Кожного року проходить симпозіум «Простір покордоння» і щороку він має унікальну назву проекту, цього року з 03.07.2020 по 17.07.2020 проект має назву «Тимчасове повідомлення». Метою  симпозіуму «Простір покордоння» — створити у Могриці таку бібліотеку і парк відкриті для всіх. Під час реалізації проекту передбачається провести 14 днів мистецької творчості та мистецької реалізації авторських проектів  запрошених митців, майстер-класи, лекції, доповіді, презентації персональні та колективні, дискусії, професійне спілкування,  обмін досвідом та інформацією, виставки, покази фільмів, відео-арту, тематичних добірок світлин, диспути, ознайомлення з творчістю митців, з результатами роботи  інших ленд-арт форумів.