26 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОВЖИВАННЯМ НАРКОТИКАМИ І ЇХНІМ НЕЗАКОННИМ ОБІГОМ

Наркозалежність – це пристрасть до вживання наркотиків, хворобливий потяг, що призводить до тяжких порушень психічних і фізичних функцій організму.

У сучасному суспільстві мало хто не знає про шкоду наркотиків, але все ж ці речовини, як і раніше, продовжують приваблювати деяких людей, стаючи згубними для багатьох. Наркотик – це отрута, що повільно руйнує мозок людини, її психіку та внутрішні органи. Всі наркозалежні люди довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Вони втрачають інстинкт самозбереження, що призводить до того, що близько 60% наркозалежних, протягом перших двох років після залучення до наркотиків, роблять спробу самогубства. Багато з них реалізують ці спроби.

Що потрібно знати в першу чергу? Це те, що наркозалежність виникає не за кілька годин, не від першої викуреної цигарки з анашею або від вживання будь-яких пігулок. Вона розвивається протягом місяця або кількох місяців, ще до початку регулярного вживання наркотиків. І в цей час можна помітити зміни в поведінці людини. Продовження вживання наркотиків, так званий експериментальний період, дуже швидко завершується, перетворюючись на хворобу, на лікування якої необхідно багато місяців, або років.

Основним мотивом, що штовхає молодь до наркотичного дурману, є цікавість і наслідування, а іноді до їх вживання привчають і примушують більш досвідчені «товариші», які затягують новачків до своїх тенет, «пригощаючи» дорогим зіллям. Серед молоді нерідко існує поширене уявлення: якщо прийняти для проби наркотик лише одного разу, в цьому ще немає нічого жахливого. Однак це помилка – дуже небезпечно! Бажання повторити випробувані відчуття одурманення призводять до рабської залежності від наркотику. Поступово, інтереси і захоплення, що були раніше у підлітка, зникають. З'являються слабкість, безсоння, втрата апетиту, схуднення.

Ті, хто вживають наркотики, найчастіше помирають молодими. Лікарі дуже рідко стикаються з наркозалежними-старими, так як навіть до середнього віку ці люди не доживають. Пов'язано це не тільки з виснаженням організму, який не в змозі витримати виснажливого «підбадьорення» стимуляторами, але і з частими спробами самогубства, з передозуванням наркотику, із зараженням крові брудним шприцом, з розвитком цілого ряду супутніх захворювань.

Юнаки та дівчата, пам'ятайте! Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання летких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковною хворобою – СНІДом.

Ніколи не пробуйте наркотичні речовини! За хвилини в дурмані – страшні наслідки!