НІ ЖОРСТОКОМУ ПОВОДЖЕННЮ З ТВАРИНАМИ!

В останні роки у світі все більшого визнання набуває думка, що гуманне поводження з тваринами - один із показників цивілізованості суспільства. У XX столітті необхідність захисту тварин від жорстокого поводження була визнана на міжнародному рівні. Зокрема, Європейська конвенція про захист домашніх тварин № 125 від 13 листопада 1987 р. визнає наявність у людини морального обов'язку перед тваринами, вказує на цінність домашніх тварин для суспільства, а також на те, що людину і цих тварин пов'язують особливо тісні зв'язки.

Жорстоким поводженням з тваринами вважається знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин (стаття 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»)

Основні принципи захисту тварин від жорстокого поводження.

Поводження з тваринами ґрунтується на таких принципах (стаття 4 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»):

  • жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;
  • забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;
  • право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до цього Закону;
  • заборона жорстоких методів умертвіння тварин;
  • відповідальність за жорстоке поводження з тваринами;
  • утримання і поводження з домашніми тваринами без мети заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині

Забороняються:

  • пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
  • заклики до жорстокого поводження з ними;
  • пропаганда мисливства в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти (стаття 5 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»);
  • використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, що демонструють жорстоке поводження з тваринами.

Куди звернутись особі, яка стала свідком жорстокого поводження з тваринами?

Особі, яка стала свідком скоєння злочинів проти тварин необхідно звернутися до поліції із заявою про жорстоке поводження з твариною, у тому числі таке, що призвело до її смерті.

Особа, яка звернулася до поліції із заявою, має статус заявника. Права заявника перераховані в статті 60 Кримінально-процесуального кодексу.