УКРАЇНА – СОБОРНА ДЕРЖАВА. ДЕНЬ ПАТРІОТИЧНОСТІ ТА ЄДНОСТІ

День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української  Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві.

 До цієї видатної події в книгозбірнях району пройшов цикл заходів, метою яких було розширення кругозору читачів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу, пробудження інтересу до минулого, виховування почуття національної гідності, гордості за Батьківщину та народ.

У Стецьківській книгозбірні оформлено тематичну виставку «Україна неповторна, єдина, свята». Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували дню злуки, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 року охопив майже всю Україну. Виставка привернула увагу користувачів та запропонувала замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу.

На актуальну розмову «Соборна мати - Україна, одна на всіх, як оберіг»,  до сільської бібліотеки  завітали учні 9 класу. Бібліотекар розповіла присутнім про історичні події тих років, про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежність.

Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Відповідали на запитання, продемонструвавши свої  знання з історії рідної держави.

Бібліотекар Великочернеччинської бібліотеки завітала до учнів 5 класу   ОЗ Великочернеччинської спеціалізованої школи з інформаційним прес-репортажем «Соборність – це насамперед єдність». Школярі з зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України, ознайомилися з теиатичною викладкою літератури.

Бібліотекар Терешківської сільської бібліотеки відвідала Терешківську філію ОЗ Садівської ЗОШ і провела для учнів 5-9 класів військово-патріотичну годину «Соборна єдина Україна». На захід були запрошені представник Сумського обласного військового комісаріату Бондаренко О. О. та інструктора ДУКПС. Під час заходу діти дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Керівник ДУКПС Супрун С. А. разом з інструкторами провели вишкіл, під час якого показали, як правильно надавати першу медичну допомогу, як поводитися зі зброєю, які бувають вибухово-небезпечні предмети, а також згадали Кіборгів – мужніх захисників Донецького аеропорту.

Бібліотекарем Садівської сільської бібліотеки для учнів 4-го класу опорного закладу Садівської загальноосвітньої школи  проведено флешмоб «Слався, Вітчизно, соборна та вільна» та для учнів 7-го Б класу – бібліоквест «Моя Соборна Україна» - інтелектуальне змагання для тих, хто насамперед любить Україну, відчуває себе  українцем і хоче перевірити й поповнити свої знання про її історію, географію, народні звичаї, традиції та  літературу.  Також,  до уваги присутніх, було підготовлено й представлено книжкову виставку «Хай квітне у віках Соборна Україна».