ПРО РОЗВИТОК ТУРИЗМУ У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

На апаратній нараді при т. в. о. голови Сумської районної державної адміністрації розглядалось питання про розвиток туризму у Сумському районі, про що доповів начальник відділу культури Юрій Холодьон.

Протягом 2018 - 2019 років у Сумському районі функціонує «Програма розвитку туризму в Сумському районі на 2018-2022 роки», розроблена відділом культури та затверджена рішенням вісімнадцятої сесії Сумської районної ради сьомого скликання від 22.12.2017.

6 серпня у Сумській міській галереї відкрилася виставка робіт учасників ХХІІ Всеукраїнського Ленд-арт симпозіуму «Простір покордоння». Організатор виставки – громадська організація «Мистецька агенція «Простір покордоння». Співорганізатор – відділ культури Сумської райдержадміністрації. Подібні виставки планується провести у містах Київ, Харків, Чернігів.

17 серпня у с. Сад Сумського району на території Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України пройшов подібний етнічно-фольклорний фестиваль українського коноплярства «Hemp Fest ».

Метою заходу є розвиток промислового коноплярства у Сумській області та Сумському районі зокрема, формування позитивної суспільної думки щодо вирощування  промислових конопель, розвиток агротуризму. Під час фестивалю презентовано продукцію з конопель в різних незвичайних формах: конопляний бургер, конопляне крафтове пиво, конопляна халва,  конопляний сир та олія, косметичні засоби, одяг, взуття з конопель та багато іншого.

У Сумському районі працюють садиби зеленого туризму. Так, наприклад, в с. Зелена Роща Сульської сільської ради місцевий пасічник, художник Микола Яровий створив спеціальну конструкцію для вуликотерапії.

У селі Бездрик працює гостинна садиба «Вакулина байка» якою опікується Володимир Вакула. У селі Верхня Сироватка розташована «Страусина ферма» Анатолія Циби. У селі Старе Село створена садиба Сергія Саєнка агротуристичного напрямку.

Одним з основних напрямків роботи відділу культури Сумської районної державної адміністрації є реалізація державної політики у сфері охорони культурної спадщини на території Сумського району, яка сприяє розвитку туризму в регіоні.

З 2013 по 2019 роки групою охорони історико-культурної спадщини при управлінні культури Сумської ОДА за підтримки та організацією відділу культури Сумської райдержадміністрації відбувалися виїзди по району з метою проведення  робіт з паспортизації об’єктів культурної спадщини. Завдяки наполегливій роботі   було виготовлено та затверджено сучасну облікову документацію на 53 пам’ятки, що  складає  30,46 %  (частка паспортизованих  об’єктів  культурної  спадщини).

Це перше місце по області серед районів. Цей показник враховується щодо ефективності діяльності керівництва райдержадміністрації.

            На шпальтах місцевої газети широко висвітлюється робота відділу культури щодо популяризації туризму в районі. На офіційному веб-сайті Сумської районної державної адміністрації створена  окрема спеціальна сторінка «Сумський район - туристичний». Інформацію про ресурсно-туристичний потенціал району розміщено на туристичних порталах Zruchno.Travel та Discover завдяки співпраці з відділом промоції та туризму Сумської облдержадміністрації.

Усі ці заходи проводяться з метою збереження та відродження історико-культурної спадщини українського народу, популяризації туристичних та екскурсійних можливостей Сумського району.