ЮРИДИЧНИЙ СВІТ В БІБЛІОТЕЦІ

Щорічно 8 - го жовтня в Україні відзначається День юриста. Це свято об’єднує юристів різних сфер діяльності. Їх професія підпорядкована гаслу «Знати право, служити праву, захищати право».

Під час юридичного семафору «Грані юридичної професії», який діє при Корчаківській сільській бібліотеці, учасники правового клубу «Закон про тебе, тобі про закон» мали можливість ознайомитися з юридичними професіями, їх специфікою, вищими учбовими закладами у яких можна здобути освіту зазначеної спеціальності.

У Стецьківській сільській бібліотеці, в рамках правового клубу «Феміда» проведено засідання під назвою «Основні положення законодавства про працю».Учасники ознайомилися з «Кодексом законів про працю України», його структурою, розділами. Однією з найважливіших складових успішного соціально-економічного розвитку будь - якого суспільства є захист прав і свобод власних громадян. Особливе місце у цьому процесі займає охорона прав неповнолітніх, зокрема, захист їх трудових прав. Українське законодавство встановлює низку спеціальних гарантій та пільг для неповнолітніх, виділяючи їх таким чином в окрему категорію особливих суб’єктів трудових відносин. Для дітей було організовано підбір літератури «Правовий навігатор».

 «Право – це все те, що істинне і справедливе», - сказав Віктор Гюго. Під таким девізом у  Могрицькій сільській бібліотеці для учасників клубу «Знати, щоб не оступитись» пройшов усний журнал «Ваші права». Бібліотекар розповіла про професію юриста, яка по праву вважається однією з найдревніших і найшанованіших. Також, під час заходу обговорили ситуації з книг, провели подорож з казковими героями по Країні Права. Адже з правовими питаннями ми зустрічаємося часто, а щоб вміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, треба знати закони.

До речі, професійне свято юристів в Україні відзначається з 1997 року. Вважається, що саме 8 жовтня 1016 року Київський князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів Руська правда.