ПОСИЛЮЄМО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Одним з ключових завдань соціальних ініціатив, проголошених Президентом України Віктором Януковичем, є забезпечення максимальної уваги та посилення соціального захисту для вразливих категорій громадян .

На виконання проголошених Президентом України соціальних ініціатив у Сумському районі реалізуються соціальні програми, спрямовані на поліпшення соціального захисту.

На цьому наголосила заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Рогоза на семінар-нараді з питання надання населенню житлових субсидій за спрощеним порядком та інших державних соціальних допомог.

На нараді розглянуті питання щодо зміни в законодавстві по призначенню державної соціальної допомоги, організації роботи з прийому громадян в опалювальний період 2013-2014 років, захист персональних даних громадян, що звертаються за призначенням всіх видів соціальної допомоги, а також про роботу „мобільного соціального офісу” Особливу увагу уповноважених осіб звернули на необхідність надання всебічної допомоги ветеранам війни, людям похилого віку, інвалідам при оформленні субсидії, про посилення роз’яснювальної роботи серед населення щодо призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, про недопущення черг та скарг в опалювальний період.

У ході наради були розглянуті проблемні питання, що виникають під час надання різних видів соціальної допомоги, надано рекомендації щодо застосування отриманих знань і досвіду в практичній роботі.    

З початку 2013 року житлово-комунальними послугами скористувалися та відшкодовано 17 підприємствам за 3,4 тис.чол. ветеранів війни ( з урахуванням членів родини) на суму 3,3 млн.грн., нараховані пільги готівкою на тверде паливо та скраплений газ на суму 199,3 тис.грн.

З 01.01.2013 з внесенням змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” посилено соціальний захист учасників бойових дій та інвалідів війни ІІ і ІІІ груп з їх числа у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, яким надаються пільги, передбачені для інвалідів війни І групи. Такі соціальні гарантії отримали 107 чол. ветеранів війни.

Проведено нарахування пільг готівкою на загальну суму  199,3 тис.грн., в тому числі: на тверде паливо  334 особам на суму 175,7 тис. грн.. та скраплений газ 303 особам на суму 20,6 тис. гривень.

Субсидія готівкою на тверде паливо та скраплений газ  з початку 2013 року призначена 349 чол. на суму 273,3 тис.грн.