ДЕРЖАВА ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО БАГАТОДІТНІ СІМ’Ї

Охорона дитинства у Україні визначається загальнонаціональним пріоритетом і здійснюється з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, виховання у сім’ї та соціальний захист. Дітям, які виховуються у багатодітних сімей, держава надає підтримку у вигляді  соціальної виплати. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку.

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019        № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» контроль за умовами цільового використанням багатодітними сім’ями державної допомоги на дітей здійснює Сумський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Фахівцями із соціальної роботи на території с. Кіндратівка, с. Степне Хотінської селищної ради було комісійно обстежено умови проживання восьми сімей, відповідної категорії, у яких виховується 31 дитина. Увагу фахівців було зосереджено на забезпеченні малолітніх дітей одягом, взуттям відповідно до віку та сезону, продуктами харчування, іграшками. Батькам надано консультування щодо методів та принципів сімейного виховання, заохочення та покарання у сім’ї, попередження конфліктних ситуацій між членами родини.

За результатами перевірки випадків нецільового використання коштів не виявлено.