ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ, УПЕВНЕНІСТЬ, ПРАЦЕЛЮБНІСТЬ – ПРЯМА ДОРОГА ДО УСПІХУ

Життя щоденно ставить людину перед необхідністю вибору – прийняттям відповідальних рішень. Життєвий шлях особистості багато у чому залежить від того, наскільки вона здатна пізнати світ і себе, свідомо визначити мету і підпорядкувати їй свою діяльність.

Умінню формувати свої потреби діти вчаться змалку. Прикладом для них є батьки. Для дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прикладом для наслідування є їх батьки-вихователі, які вчать неповнолітніх реальним можливостям керувати власним життям. Допомогу та підтримку дорослим і дітям у таких сім’ях надають фахівці із соціальної роботи Сумського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які здійснюють їх соціальне супроводження.

З дітьми двох дитячих будинків сімейного типу, які проживають у с. Сад, було проведено бесіди на тему: «Як досягти успіху в житті?». Діти визначили риси характеру, які необхідно формувати у собі, щоб бути успішним, щоб близькі люди пишалися тобою.  Зробили висновок, що раціонально поєднавши цілеспрямованість, упевненість, працелюбність – маємо пряму дорогу до успіху.

Директор Сумського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Борзяниця зауважила: «Досягнення успіху можна порівняти із сходженням до вершини. Якщо тебе залишила впевненість, то йти буде важко. Коли ж упевненість із тобою, то дорога до успіху все ближче, а йти стає легко і цікаво».

Звичайно, батьки-вихователі і порадою, і своїми справами підтримують свої вихованців. Тому соціально-педагогічна робота соціального працівника з дітьми спрямована на формування у неповнолітніх  поваги до батьків, толерантного ставлення один до одного. Діти із задоволенням визначили основні правила культури спілкування, грали у гру «П’ять добрих слів», розгадували ребуси та загадки.