ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: «ПІДТРИМКА БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ – ВАЖЛИВИЙ КРОК У ЗМІЦНЕННІ ДУХОВНОСТІ ЛЮДЕЙ» (2)

У районі відбулись святкові заходи до Всеукраїнського дня бібліотек. Свято хранителів знань та мудрості відзначається відповідно до Указу Президента України від 14 травня 1998 № 471/98.

«Ваша професія надзвичайно важлива для суспільства і саме ваша відповідальна справа відкриває шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань», - зазначив перший заступник голови райдержадміністрації перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Федорченко у вітальному слові.

Віктор Федорченко підкреслив важливість розвитку і підтримку галузі культури району.

Сьогодні на території Сумського району  функціонує 48 бібліотечних закладів. Бібліотечний фонд району становить 411,5 тис. одиниць документів. Обслуговується бібліотеками за рік 28,1 тис. користувачів, видається 589,1 тис. одиниць документів (книг, періодичних видань).

За словами начальника відділу культури райдержадміністрації Юрія Холодьона, бібліотечними працівниками за рік проводиться понад 1784 масових заходів різної тематики, за І півріччя 2013 року уже проведено 1316 заходів. Всі бібліотеки тісно співпрацюють з сільськими, селищними клубами, іншими організаціями. В бібліотеках діють 59 клубів за інтересами для різних категорій користувачів, в яких задіяно 834 членів.

Особлива увага приділяється питанням ремонту та опалення.Капітальний ремонт на 98 тис. грн. проводиться на цей час в Олександрівській бібліотеці (Підліснівської сільської ради). На опалювальний період 2013-2014 років з 48 бібліотек передбачається опалення 38 бібліотек.    

У ході свята, працівникам бібліотечної галузі побажали міцного здоров’я, родинного затишку, творчого натхнення та відмітили кращих працівників бібліотек Сумського району   грамотами голови райдержадміністрації, районної ради, начальника управління молоді та спорту,начальника відділу культури та подарунками.

Бібліотекарі Сумського району дуже талановиті люди, адже вони є активними учасниками культурно-мистецьких заходів. У цьому можна було переконатись, прослухавши вірш у  виконанні   Алли Гошовської бібліотекаря Миколаївської сільської бібліотеки та гумор у виконанні Надії Рябухи Степанівської селищної бібліотеки №2. 

            Чудовий та піднесений настрій подарували:ансамбль ложкарів с. Кіндратівка (керівники – Інна Любименко та Тетяна Торяник),  танцювальний колектив «Веселка» КЗ СРР Косівщинська дитяча школа мистецтв (керівник Тетяна Крючкова), Владислава Сальник (солістка В.Сироватського СБК), вокальний дует у складі Людмили Дкегтярьової та Сергія Одинцова с. Яструбине.  

Бурхливими оплесками зустрічали солістів організаційно-методичного центру райдержадміністрації Віту Білоброву, Вікторію Власенко, Сергія Бріля., які знову і знов продовжують   зачаровувати нас своїм співом.

Свято пройшло на одному диханні у теплій, дружній атмосфері.