РОБОТА ВСІХ ОРГАНІВ ВЛАДИ МАЄ БУТИ СПРЯМОВАНА НА ДЕТІНІЗАЦІЮ ВІДНОСИН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ, АДЖЕ ВІД ЦЬОГО ЗАЛЕЖИТЬ НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІЙ

На цьому під час засідання робочої групи з організації проведення на Сумщині операції «Урожай-2019» наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Сьогодні гостро стоїть проблема відсутності повної інвентаризації земель різних форм власності та цільового призначення. Це унеможливлює ефективне управління на рівні області земельними ресурсами та є причиною серйозних корупційних ризиків. Також відсутня інформація щодо кількості фактично зайнятих працівників галузі, що не дозволяє виявляти факти тіньової зайнятості і здійснювати оцінку повноти сплати податків. Спільними зусиллями усіх органів влади ми маємо покращити та зміцнити фінансову спроможність місцевих бюджетів», – зазначив Дмитро Живицький.

У свою чергу директор обласного Департаменту фінансів Олена БАТРАЧЕНКО повідомила, що наразі вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів – є плата за землю, частка якої становить більше 13% надходжень загального фонду зведеного бюджету області, з яких 46% дає сільськогосподарська галузь.

У рамках проведення операції «Урожай-2019» буде створено спеціальну робочу групу, до складу якої увійдуть представники фіскальної служби та інших контролюючих органів області. Під час операції буде проведено комплекс заходів як профілактичного характеру, так і контрольно-перевірочних щодо повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та самостійно обробляють такі земельні ділянки для отримання доходів.

Операція триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота органів фіскальної служби.

Також потрібно зазначити, що у рамках реалізації проекту USAID  «ВзаємоДія» на Сумщині планується впровадження геоінформаційних систем,  що дозволить провести чітку інвентаризацію земель. Адже земля – це потужний ресурс громад, для якісного управління яким потрібні: інвентаризація, моніторинг і облік на основі сучасних технологій, що допоможе ОТГ спланувати розвиток своїх територій, та залучати інвесторів. 

Довідково: Слід нагадати, що у разі, якщо у фізичних осіб є у власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 2 га та на них вирощується сільськогосподарська продукція, дохід від її продажу підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Такі доходи платнику податків слід включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного року, в якому ці доходи отримані.