В 2019 РОЦІ НА РОЗВИТОК РЕГІОНІВ ДЕРЖАВА НАДАСТЬ ПОНАД 30 МЛРД ГРН ПІДТРИМКИ, – ГЕННАДІЙ ЗУБКО

У Державному бюджеті 2019 року передбачено понад 30 млрд. гривень державної фінансової підтримки на розвиток регіонів (у порівнянні з 2018 –25,4 млрд. гривень)

Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО.

Так, у держбюджеті-2019 закладено 7,7 млрд. гривень на Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Кошти спрямовуватимуться на розбудову Нового освітнього простору у школах та дитсадках, будівництво та реконструкцію медичної, соціальної, культурної та спортивної інфраструктури. Обов’язковим при реалізації проектів є спрямування 10% коштів на об’єкти спортивної інфраструктури, 10%  на енергоефективні заходи для освітніх і медичних закладів, а також 0,5 млрд. гривень – для реалізації проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету».

«Вперше, у 2019 році, ми підтримаємо проекти без «твердої основи» – стартапи, які будуть реалізовуватися в громадах за рахунок ДФРР. Йде мова про проекти регіонального розвитку, які будуть обиратись на конкурсній основі та спрямовуватись на реалізацію стратегій розвитку обласного, міжобласного рівня, а також в рамках секторальної підтримки Європейського Союзу»,  розповів Геннадій Зубко.

Також, це: програма ЄС з підтримки секторальної політики України – 0,5 млрд грн. У 2018 році в рамках програми було обрано 70 інвестиційних проектів-переможців, які будуть реалізовані в регіонах України протягом наступних років; субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 2,1 млрд. гривень; субвенція на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості – 1,0 млрд. гривень. Додатково понад 4 млрд. гривень – перехідних з 2018-го. Нині на різних стадіях реалізації – 517 проектів нового будівництва амбулаторій первинної медичної допомоги у всіх регіонах України; субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 14,7 млрд. гривень; субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій – 4,7 млрд. гривень.

Раніше, урядовець повідомляв, що загальний ресурс місцевих бюджетів у 2019 році становитиме 573,1 млрд. гривень, з яких власні доходи місцевих бюджетів – 292,3 млрд. гривень, що більше на 41,8 млрд. гривень у порівнянні із затвердженими місцевими бюджетами на 2018 рік, або на +16,7%.

За матеріалами Мінрегіону України: http://www.minregion.gov.ua/press/news/v-2019-rotsi-na-rozvitok-regioniv-derzhava-nadast-ponad-30-mlrd-grn-pidtrimki-zubko