Районна газета

НЕБЕЗПЕКА ВІДГОЛОСКІВ ВІЙНИ МОЖЕ ЧЕКАТИ НАС НАВІТЬ В ЛІСІ

04 листопада 2018 року о 16:00 на лінію Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмету, зовні схожого на міну в с. Верхня Сироватка, район залізничної станції “Залізняк”. Як було встановлено, підозрілим предметом виявилась  мінометна міна калібру 50 мм часів Другої світової війни. По зовнішнім ознакам попередньо було встановлено, що понад 70 років тому дану міну було випущено з міномету, але вона не розірвалась і протягом всього цього періоду лежала наповнена вибуховим матеріалом з невідомим станом детонатору. Застарілий боєприпас знаходився на відстані 3 км від будівель і споруд. З основних характеристик даної знахідки слід зазначити, що заряд такої міни містить 300 грам вибухівки, вибух дає 300-500 осколків, що забезпечують ураження живої сили в радіусі 50 метрів.

Про вибухонебезпечну знахідку було повідомлено чергового Сумського районного відділення поліції, а також надана заявка на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

07 листопада 2018 року піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій вибухонебезпечний предмет був знешкоджений. 

Вкотре звертаємось до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами!

 Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

- розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.   

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області