Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської райдержадміністрації

Назва: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації

Адреса: м.Суми, вул. Іллінська, 97.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефони:  (0542 ) 60-74-09;  61-08-61

Працівники: Директор територіального центру

                      Подольський  Володимир Веніамінович

Прийом громадян: щовівторка

                    Заступник директора – Гончаренко Валентина Миколаївна

Прийом громадян: щопонеділка

                    Завідувач відділення соціальної допомоги вдома - 

                    Міщенко Наталія Миколаївна

Прийом громадян: щосереди

                    Завідувач відділення  по наданню комплексу   

                    соціальних послуг – Якименко Алла Олександрівна

Прийом громадян: щочетверга

                   Заступник директора – Гончаренко Валентина Миколаївна

                   Завідувач відділення комплексної реабілітації для дітей з

                   інвалідністю               -   Погорєлова Олена Юріївна         

 Прийом громадян: щоп’ятниці

Розпорядок роботи:

Понеділок - четвер: з 8.00 до 17.15 год.

П`ятниця:                 з  8.00 до 16.00 год.

Перерва:                  з 12.00 до 13.00 год.

Характеристика територіального центру: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації підпорядкований Сумській районній державній адміністрації та відповідно Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Діє на підставі Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації.

Ідентифікаційний код юридичної особи – 24013272

Дата проведення державної реєстрації – 27.03.2000р.

Дата заміни реєстрації -  05.07.2010р. № 16231050005000036   

                                        - 31.03.2016р. № 1623000036_18

                                         - 27.12.2017р. № 16231050012000036

                                         - 26.12.2019р. № 1623000036_18

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації забезпечує надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання  та здійснює комплекс реабілітаційних заходів дітям з інвалідністю з 3-х до 18 років.

На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі(з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

- діти з інвалідністю.

Основними завданнями територіального центру є:

- виявлення вищезазначених громадян,  формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр, з метою сприяння в наданні соціальних послуг зазначеним громадянам;

- створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних, інтелектуальних і сенсорних порушень, запобігання таким порушенням, коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок дітей з інвалідністю.

До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:

-   відділення соціальної допомоги вдома;

-   відділення по наданню комплексу соціальних послуг;

-   відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю.

Станом на 01.04.2020 виявлено 1048 осіб, яким необхідні різні види допомоги, з них 501 чол. із 48 населених пунктів нашого району отримали послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, 547 осіб були обслужені відділенням по наданню комплексу соціальних послуг. Обслуговуванням охоплено 18 сільських та селищних рад, 3 об’єднаних територіальні громади꞉ Бездрицька, Нижньосироватська, Степанівська Сумського району.

За І квартал поточного року середнє навантаження на 1 соціального робітника складає 10 чоловік (при нормативі 6).

Для зручності обслуговування усі соціальні робітники забезпечені велосипедами, спецодягом, господарчими сумками.

За І квартал 2020 року обстежено та прийнято на обслуговування 20 мешканців нашого району. Знято з обліку 82 особи, з них: 31 – померла, 51 – вибула з різних причин. Із зазначеної чисельності знято відділенням соціальної допомоги вдома – 23 особи (19 - померли, 4 - вибули), відділенням по наданню комплексу соціальних послуг - 59 осіб (12 чол. – померли, 47 - вибули).

У територіальному центрі запроваджене надання платних соціальних послуг. Скористалися платними послугами за І квартал поточного року 178 мешканців нашого району, із них - 92 особи отримали платні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома. За звітний період надійшло коштів на спеціальний рахунок територіального центру у сумі 16,6 тис. гривень, з них: 13,6 тис. гривень за надані соціальні послуги відділенням соціальної допомоги вдома.

З метою інформування населення, дані щодо вартості платних соціальних послуг, які надаються територіальним центром, розміщуються на веб-сайті районної державної адміністрації, та на інформаційному стенді установи.

Відділенням по наданню комплексу соціальних послуг територіального центру надаються соціальні послуги з прання білизни, перукарські послуги та послуги робітника з комплексного обслуговування одиноким,  одиноко проживаючим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю. Станом на 01.04.2020  надано всього 592 послуг, з них: 89 платних на суму 3,0 тис. гривень. Послуг з прання білизни - 393, з них- 74 платних, на суму  2,7 тис. гривень.  Перукарських послуг – 199, з них 15 платних на суму 0,3 тис. гривень.

З метою запровадження інноваційної моделі організації надання соціальних послуг у територіальному центрі запроваджується мультидисциплінарний підхід. Створена мультидисциплінарна команда для надання соціальних послуг особам з інвалідністю, одиноким та одиноко проживаючим особам похилого віку із значно зниженою групою рухової активності, які перебувають на обліку в територіальному центрі. До складу команди входять: завідувач відділення, фахівець із соціальної допомоги вдома, перукар, машиніст з прання білизни, робітник з комплексного обслуговування. Станом на 01.04.2020 мультидисциплінарною командою проведено 10 виїздів та надано 323  послуги 62 особам. 

З метою посилення соціального захисту громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в частині вирішення питання забезпечення засобами реабілітації на базі територіального центру діє прокатний пункт засобів реабілітації (інвалідних візків), ортопедичних пристроїв, тростей, палиць, бувших у використанні, які надаються потребуючим в тимчасове користування. Станом на 01.04.2020 р. 34 мешканці Сумського району, яким  група інвалідності не встановлена,  користуються послугами прокатного пункту.

З метою подальшого розширення спектру надання соціальних послуг,  сприяння адаптації людей поважного віку до нових для них соціальних умов, подовження активної участі старшого покоління в житті суспільства територіальним центром на території Сумського району впроваджена соціально-педагогічна послуга „Університети ІІІ віку”, що діє на базі відділення по наданню комплексу соціальних послуг. Розробляються та затверджуються плани та програми надання соціально-педагогічної послуги, а також графіки занять. Для проведення занять на факультетах залучаються фахівці Сумської ЦРЛ, районного управління юстиції, пенсійного фонду в Сумському районі та культури. Заняття проводитися відповідно до плану. В цьому навчальному році на факультетах налічується    149 слухачів.

Також одним із напрямків роботи відділення є організація дозвілля пенсіонерів. Діють 6 клубів відпочинку для людей похилого віку. Розрадити одиноку старість, дати можливість відчути радість спілкування – це і є основною метою засідань клубів. Засідання проводяться до свят, готується цікава програма з традиційними «солодкими столами», запрошуються учасники художньої самодіяльності.  Впродовж І кварталу 2020 року відповідно до затвердженого плану роботи проведено 3 засідання клубів, приурочених новорічним святам та Міжнародному дню 8 – Березня,  в яких взяло участь 64 мешканці нашого району.

Територіальний центр займається оформленням одиноких громадян району до будинків-інтернатів. За І квартал 2020 року надані консультації з питання влаштування до зазначених закладів 6 мешканцям Сумського району.

Відповідно до розпорядження голови Сумської районної державної адміністрації від 29.10.2019 № 388-ОД «Про упорядкування структури територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації в структурі установи утворено з 01.01.2020 відділення комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Станом на 01.04.2020 пройшли реабілітацію 19 дітей з інвалідністю. За І квартал поточного року на підставі індивідуальної програми реабілітації отримали направлення на реабілітації 5 дітей з інвалідністю, які мешкають на території району.