Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської райдержадміністрації

Назва: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації

Адреса: м.Суми, вул. Іллінська, 97.

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Телефони:  ( 0542 ) 60-74-09;  61-08-61

Працівники: Директор територіального центру

                      Подольський  Володимир Веніамінович

Прийом громадян: щовівторка

                    Заступник директора

                   Гончаренко Валентина Миколаївна

Прийом громадян: щопонеділка

                    Завідувач відділення соціальної допомоги вдома - 

                    Міщенко Наталія Миколаївна

Прийом громадян: щосереди

                    Завідувач відділення  по наданню комплексу   

                    соціальних послуг – Якименко Алла Олександрівна

Прийом громадян: щочетверга

                   Заступник директора– Гончаренко Валентина Миколаївна

 Прийом громадян: щоп’ятниці

Розпорядок роботи:

Понеділок - четвер: з 8.00 до 17.15 год.

П`ятниця:                з  8.00 до 16.00 год.

Перерва:                  з 12.00 до 13.00 год.

 

Тарифи на оплату послуг, що надаються територіальним центром на платній основі станом на 01.03.2019 року

Характеристика територіального центру: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації  підпорядкований Сумській районній державній адміністрації та відповідно Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Діє на підставі Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації.

Ідентифікаційний код юридичної особи – 24013272

Дата проведення державної реєстрації – 27.03.2000р.

Дата заміни реєстрації -  05.07.2010р. № 16231050005000036   

                                        - 31.03.2016р. № 1623000036_18

                                         - 27.12.2017   № 16231050012000036

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації здійснює надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах денного перебування.

На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі(з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Основними завданнями територіального центру є:

виявлення вищезазначених громадян, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

забезпечення якісного надання соціальних послуг;

установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр, з метою сприяння в наданні соціальних послуг зазначеним громадянам.

До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:

-   відділення соціальної допомоги вдома;

-   відділення по наданню комплексу соціальних послуг.

Станом на 01.07.2018 року виявлено 1389 осіб, яким необхідні різні види допомоги, з них 552 чол. потребують обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома, 837 осіб - потребують обслуговування відділенням по наданню комплексу соціальних послуг.

Обслуговуванням охоплено 18 сільських та селищних рад, 3 об’єднаних територіальні громади꞉  Бездрицька, Нижньосироватська, Степанівська (48 населених пунктів) Сумського району.

За І півріччя 2018 року надано послуг 1389 мешканцям Сумського району. Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома (55 чол.) обслужено 552 особи  похилого віку та особи з інвалідністю. Середнє навантаження на 1 соціального робітника складає 9 чол.

Надання соціальних послуг здійснюється на безоплатній основі та платній. З метою інформування населення дані щодо вартості платних соціальних послуг розміщуються на веб-сайті районної державної адміністрації, на сторінках районної газети  та на інформаційних стендах в установі.

У відповідності до «Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг”, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.12.2013 року № 904 для організації і проведення оцінки якості соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома проводиться анкетування підопічних для вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг. Щорічно в грудні проводиться внутрішня оцінка якості надання соціальних послуг установою, за її результатами в цілому установа набирає статус “добре”.

Відділенням по наданню комплексу соціальних послуг за І півріччя обслужено 837 мешканців Сумського району, яким надавалися соціальні послуги з прання білизни, перукарські послуги, послуги робітника з комплексного обслуговування, соціально-педагогічні послуги в «Університеті ІІІ віку» та послуги соціальної адаптації.  За І півріччя поточного року всього надано 1272 послуги, з них з прання білизни – 695 послуг із них 171 платна на суму 5,0 тис. грн., перукарських  послуг - 381, з них 50 послуг платних на суму  0,8 тис. грн., робітника з комплексного обслуговування – 196 послуг.

З метою запровадження інноваційної моделі організації надання соціальних послуг в територіальному центрі запроваджується мультидисциплінарний підхід до надання соціальних послуг, створена мультидисциплінарна команда для надання соціальних послуг особам з інвалідністю, одиноким та одиноко проживаючим особам похилого віку із значно зниженою групою рухомої активності, які перебувають на обліку в територіальному центрі. За І півріччя 2018 року  проведено мультидисциплінарною командою   24 виїзди, надано 644 послуги,  обслужено 122 особи.

Також відділенням по наданню комплексу соціальних послуг проводилася робота по залученню позабюджетних коштів для надання допомоги громадянам району, які перебувають на обліку в територіальному центрі. За І півріччя поточного року надано допомоги 269 мешканцям  району на  суму 31,6 тис. грн.

З метою посилення соціального захисту громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в частині вирішення питання забезпечення засобами реабілітації на базі територіального центру діє прокатний пункт засобів реабілітації (інвалідних візків), ортопедичних пристроїв, тростей, палиць, бувших у використанні, які надаються потребуючим в тимчасове користування. Прокатний пункт має в наявності 26 од. інвалідних візків, ортопедичних пристроїв - 7 шт., тростей – 25 шт, палиць -16 шт. Станом на 01.07.2018 р.        37 мешканців Сумського району, яким  група інвалідності не встановлена,  скористалися послугами прокатного пункту.

З метою подальшого розширення спектру надання соціальних послуг,  сприяння адаптації людей поважного віку до нових для них соціальних умов, подовження активної участі старшого покоління в житті суспільства територіальним центром на території Сумського району впроваджена соціально-педагогічна послуга „Університети ІІІ віку”, що діє на базі відділення по наданню комплексу соціальних послуг. Навчальний рік в „Університеті ІІІ віку” продовжується впродовж 8 місяців починаючи з жовтня по 25 травня. Розробляються та затверджуються плани та програми надання соціально-педагогічної послуги, а також графіки занять. Для проведення занять на факультетах залучаються фахівці Сумської ЦРЛ,  районного управління юстиції, енсійного фонду в Сумському районі та культури. Заняття проводитися відповідно до плану. В цьому навчальному році на факультетах налічувалося 148 слухачів.

Також одним із напрямків роботи відділення є організація дозвілля пенсіонерів. Діють 6 клубів відпочинку для людей похилого віку. Розрадити одиноку старість, дати можливість відчути радість спілкування – це і є основною метою засідань клубів. Засідання проводяться до свят, готується цікава програма з традиційними «солодкими столами», запрошуються учасники художньої самодіяльності.  Впродовж І півріччя 2018 року відповідно до затвердженого плану роботи проведено 9 засідань клубів, приурочених Міжнародному дню 8 – Березня, Дню матері,  Великоднім святам, 72 – річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 22-річниці Конституції України, в яких взяло участь 224 мешканці нашого району.

Територіальний центр займається оформленням одиноких громадян району до будинків-інтернатів. За І півріччя 2018 року оформлені справи та влаштовані до будинків-інтернатів  9 мешканці Сумського району.

Станом на 01.07.2019 виявлено 1214 осіб, яким необхідні різні види допомоги, з них 557 чол. із 48 населених пунктів нашого району отримали послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, 657 осіб були обслужені відділенням по наданню комплексу соціальних послуг. Отже 100% всі потребуючи були охоплені обслуговуванням.

Обслуговуванням охоплено 18 сільських та селищних рад, 3 об’єднаних територіальні громади꞉ Бездрицька, Нижньосироватська, Степанівська             Сумського району.

За І півріччя поточного року середнє навантаження на 1 соціального робітника складає 9 чоловік (при нормативі 6).

Для зручності обслуговування усі соціальні робітники забезпечені велосипедами, спецодягом, господарчими сумками.

За І півріччя 2019 року обстежено та прийнято на обслуговування 51 мешканець нашого району.  Знято з обліку 95 осіб, з них: 57 – померли,            38 – вибули з різних причин. Із зазначеної чисельності знято відділенням соціальної допомоги вдома – 48 осіб ( 29 - померли,  19- вибули), відділенням по наданню комплексу соціальних послуг - 47 осіб ( 28 чол. – померли,            19 - вибули).

У територіальному центрі запроваджене надання платних соціальних послуг. Скористалися платними послугами за І півріччя поточного року 287 мешканців нашого району, із них - 98 особи отримали платні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома. За звітний період надійшло коштів на спеціальний рахунок територіального центру у сумі 30,8 тис. гривень, з них: 25,0 тис. гривень за надані соціальні послуги відділенням соціальної допомоги вдома.

У відповідності до «Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг”, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.12.2013 року № 904 для організації і проведення оцінки якості соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома проводиться анкетування підопічних для вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг. Щорічно в грудні проводиться внутрішня оцінка якості надання соціальних послуг установою, за її результатами в цілому установа набирає статус “добре”.

З метою інформування населення, дані щодо вартості платних соціальних послуг, які надаються територіальним центром, розміщуються на веб-сайті районної державної адміністрації, та на інформаційному стенді установи.

Питання взяття на облік заявників на обслуговування на платній основі розглядається на районній комісії з питань надання соціальних послуг. За            І півріччя поточного року  відбулося 6 засідань комісії, на яких розглянуто 20 заяв.

Відділенням по наданню комплексу соціальних послуг територіального центру надаються соціальні послуги з прання білизни, перукарські послуги та послуги робітника з комплексного обслуговування одиноким,  одиноко проживаючим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю. Станом на 01.07.2019  надано всього 1409 послуг, з них: 215 платних на суму 5,8 тис. гривень. Послуг з прання білизни - 771, з них- 173 платних, на суму  5,0 тис. гривень.  Перукарських послуг – 339, з них 42 платних на суму 0,8 тис. гривень. Послуг робітника з комплексного обслуговування - 299.

З метою запровадження інноваційної моделі організації надання соціальних послуг у територіальному центрі запроваджується мультидисциплінарний підхід. Створена мультидисциплінарна команда для надання соціальних послуг особам з інвалідністю, одиноким та одиноко проживаючим особам похилого віку із значно зниженою групою рухової активності, які перебувають на обліку в територіальному центрі. До складу команди входять: завідувач відділення, фахівець із соціальної допомоги вдома, перукар, машиніст з прання білизни, робітник з комплексного обслуговування. Станом на 01.07.2019 мультидисциплінарною командою проведено 23 виїзди та надано 688  послуг 136 особам. 

Також відділенням по наданню комплексу соціальних послуг проводилася робота по залученню позабюджетних коштів для надання допомоги громадянам району, які перебувають на обліку в територіальному центрі. За І півріччя поточного року надано допомоги 118 мешканцям  району на  суму 12,0 тис. грн.

З метою посилення соціального захисту громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в частині вирішення питання забезпечення засобами реабілітації на базі територіального центру діє прокатний пункт засобів реабілітації (інвалідних візків), ортопедичних пристроїв, тростей, палиць, бувших у використанні, які надаються потребуючим в тимчасове користування. Станом на 01.07.2019 р. 34 мешканці Сумського району, яким  група інвалідності не встановлена,  користуються послугами прокатного пункту.

З метою подальшого розширення спектру надання соціальних послуг,  сприяння адаптації людей поважного віку до нових для них соціальних умов, подовження активної участі старшого покоління в житті суспільства територіальним центром на території Сумського району впроваджена соціально-педагогічна послуга „Університети ІІІ віку”, що діє на базі відділення по наданню комплексу соціальних послуг. Навчальний рік в „Університеті ІІІ віку” продовжується впродовж 8 місяців починаючи з жовтня по 25 травня. Розробляються та затверджуються плани та програми надання соціально-педагогічної послуги, а також графіки занять. Для проведення занять на факультетах залучаються фахівці Сумської ЦРЛ,  районного управління юстиції, пенсійного фонду в Сумському районі та культури. Заняття проводитися відповідно до плану. В цьому навчальному році на факультетах налічувалося 126 слухачів.

Також одним із напрямків роботи відділення є організація дозвілля пенсіонерів. Діють 6 клубів відпочинку для людей похилого віку. Розрадити одиноку старість, дати можливість відчути радість спілкування – це і є основною метою засідань клубів. Засідання проводяться до свят, готується цікава програма з традиційними «солодкими столами», запрошуються учасники художньої самодіяльності.  Впродовж І півріччя 2019 року відповідно до затвердженого плану роботи проведено 10 засідань клубів, приурочених новорічним святам, Міжнародному дню 8 – Березня, Дню матері,  Великоднім святам, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 23-річниці Конституції України, в яких взяло участь 224 мешканці нашого району.

Територіальний центр займається оформленням одиноких громадян району до будинків-інтернатів. За І півріччя 2019 року оформлені справи та влаштовані до будинків-інтернатів  8 мешканців Сумського району.