Актуальні питання

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України?

01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2, Кабінет Міністрів України.

01220, м.Київ, вул. Банкова, 11, Офіс Президента України (або подати через Департамент з питань звернень громадян Офісу Президента України за адресою: м.Київ, вул.Шовковична, 12)

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до Сумської обласної державної адміністрації?

40000, м. Суми, пл.Незалежності,2, Сумська обласна державна адміністрація.

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до районної державної адміністрації?

м. Суми, вул. Іллінська, 97, Сумська районна державна адміністрація

Як правильно оформити звернення?

Відповідно до статті 5 Закону України  "Про звернення громадян" у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

У який термін розглядається звернення?

Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Як дізнатися про наслідки розгляду звернення, надісланого на адресу районної державної адміністрації?

Телефон для довідок за зверненнями громадян: (0542) 66 06 29

понеділок – четвер від 08:00 до 17:15

п’ятниця від 08:00 до 16:00 

або звернувшись за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, 97, пов. 3, каб. 36.

Чи можливо записатися на прийом докерівництва районної державної адміністрації заздалегідь?

Запис на особистий прийом до керівництва районної державної адміністрації проводиться щоденно спеціалістами відділу документообігу та контролю апарату районної державної адміністрації з 08:00 до 17:15 звернувшись за телефоном (0542) 66 06 29, або за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, 97, пов. 3,каб. 36.

Як і коли працює «телефон довіри» районної державної адміністрації?

«Телефон довіри» при районної державної адміністрації працює щовівторка з 13:00 до 17:00 (0542) 66 06 29.

Як і коли працює «гаряча лінія» при районної державної адміністрації?

«Гаряча лінія» проводиться головою районної державної адміністрації, першим заступником, заступником голови та керівником апарату районної державної адміністрації кожного понеділка з 11:00 до 12:00 години за телефоном (0542) 66 3555, відповідно до затвердженого графіка. 

Гаряча лінія

Розпорядження голови Сумської районної державної адміністрації від 13.12.2017 №596-ОД «Про функціонування «гарячої лінії» та «телефону довіри» при Сумській районній державній адміністрації» (внесено зміни розпорядженням від 23.04.2021 № 93-ОД)

Як оскаржити бездіяльність органів державної влади та їх посадових осіб?

Статтею 16 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, але тільки ті, які відповідно стосуються питання.

Чи існує районна комісія з питань розгляду звернень громадян?

Так, існує. Зі складом районної комісії можливо ознайомитись тут:

Розпорядження голови Сумської районної державної адміністрації від 19.04.2021 № 90-ОД «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 25.07.2013 № 192-ОД»