НА СУМЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Представники органів влади та громадськості взяли участь в інформаційному семінарі «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив»

За словами першого заступника голови облдержадміністраціїОлександра МАРЧЕНКА, обласна влада зацікавлена в підвищенні обізнаності громадян в питаннях проведення територіальної реформи та децентралізації влади, кінцевою метою якої є утворення самодостатніх і спроможних місцевих громад.

«На жаль, неповне розуміння процесу реформування системи місцевого самоврядування багатьма його учасниками і непідтримання депутатами обласної ради перспективного плану не дає можливості отримати  фінансування інфраструктурних проектів області з державного бюджету. Утім, зупинятися на цьому ми не збираємося, адже дана реформа – назріла і необхідна», – переконаний Олександр Марченко.

Як зауважив Голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав ТОМЕНЧУК, мета інформаційного семінару – подолати стереотипні уявлення громадськості про реформу місцевого самоврядування та донести до широкого загалу особливості і переваги децентрації влади в Україні на прикладі кращих світових практик, До слова, організатори провели вже 9 подібних семінарів у різних областях України.

У ході спільної роботи та дискусій учасники семінару ознайомились з іноземним досвідом процесу децентралізації, розглянули особливості розподілу повноважень, а також обговорили фінансове забезпечення та бюджетування органів місцевого самоврядування.