ЗАПРОВАДЖЕНА ДОТАЦІЯ ЗА УТРИМАННЯ КІЗОЧОК, КОЗЕМАТОК, ЯРОК, ВІВЦЕМАТОК

Починаючи з цього року запроваджується спеціальна бюджетна дотація за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок

Дотація надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є власниками кіз та овець. Відповідний порядок використання коштів передбачено Урядовою постановою від 7 лютого 2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (зі змінами). Таким чином за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку можна отримати кошти в розмірі 1000 гривень за одну голову.

Для отримання дотації за утримання кіз та овець суб’єкти господарювання, мають подають до Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації (м. Суми, вул. Першотравнева, 29) в термін до 1 липня поточного року такі документи:

- заявку встановленого зразка;

- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

- копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) станом на 1 січня (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

- копії реєстраційних свідоцтв овець/кіз, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин.

Дотація за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є юридичними особами та власниками кіз та овець, нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.

Дотація за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є фізичними особами - підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, та власниками кіз та овець, нараховується на ту кількість поголів’я, що зазначена в Єдиному державному реєстрі тварин станом на 1 січня поточного року.

 Довідки за телефоном: (0542) 77-15-70.

Ознайомитись із постановою можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/107-2018-%D0%BF#Text