БЕРЕЖІТЬ ЯЛИНКИ

Наближається чудове сімейне свято – Новий рік. Але тим, хто бажає власноруч зрубати ялинку в лісі, варто пам’ятати, що самовільне масове вирубування вічнозелених дерев заради сумнівної насолоди – це більше, ніж здатні зрозуміти лісівники, які професійно займаються доглядом за лісовими насадженнями та їх цільовим вирощуванням.

Запитайте себе: чи варто йти до лісу та самовільно вирубувати ялинки на кількаденну насолоду? Адже саме цим ми наносимо найбільшу шкоду лісу, оскільки кожен лісовий масив має власну структуру, яка дозволяє найбільш швидко відновлюватись українській природі.

В лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць на територіях природно-заповідного фонду, в місцях зростання та реалізації новорічних ялинок, природоохоронними та правоохоронними органами виявляються факти самовільних рубок хвойних насаджень, а також порушення порядку їх збуту.

Відповідно до статті 64 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини та заготівлі живиці – тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 102 до 238 грн. і на посадових осіб - від 170 до 272 грн.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн.

За шкоду заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами.

Отож, зрозумійте: споживацьке ставлення до природи – це шлях самознищення для людства! І тільки придбавши сьогодні спеціально вирощену або ж синтетичну ялинку, ви робите внесок у власне майбутнє і зберігаєте зелену природу.